690 680 960

Strażacy skontrolowali obwodnicę Janowa Lubelskiego (zdjęcia)

W minionym tygodniu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim przeprowadzili czynności kontrolno-rozpoznawcze polegające na odbiorze odcinka nowo wybudowanej drogi ekspresowej S19.

Strażacy z Janowa Lubelskiego w dniach 19-23 kwietnia skontrolowali odcinek obwodnicy Janowa Lubelskiego od węzła Kopce do węzła Jonaki, stanowiący integralną część drogi ekspresowej S19.

W odbiorze od strony operacyjnej brały udział wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim wraz z dowódcami JRG oraz specjalistą do spraw kontrolno-rozpoznawczych.

Strażacy skontrolowali odcinek drogi oraz towarzyszącą jej infrastrukturę w szczególności: miejsca obsługi podróżnych (MOP), budynki toalet na MOP, stanowiska postojowe dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, sieć wodociągową z zewnętrznymi hydrantami nadziemnymi DN 80, przeciwpożarowe zbiorniki wodne podziemne, wjazdy i przejazdy awaryjne, w tym odcinki dróg, które spełniać muszą wymagania stawiane drogom pożarowym.

Czynności odbiorowe zakończono bez uwag, stwierdzono zgodność wykonania inwestycji z projektem budowlanym oraz warunkami pozwolenia na budowę.

(fot. PSP Janów Lubelski)

8 komentarzy

  1. Русский тролл

    To dobra wiadomość!

  2. I Janów Lubelski będzie teraz znany tylko z nazwy MOPu bo wszyscy poprują prosto na granicę ze Słowacją.

  3. Kiedy kontrola przejezdności dróg pożarowych na osiedlach? Czy potrzeba drugiego escaperoomu, żeby odpowiedzialni za bezpieczeństwo pożarowe dostrzegli rzeczywiste zagrożenie?

    • Kazimierz pulaski

      a po co ? są ważniejsze sprawy a nie jakieś drogi pożarowe… w interesie administracji osiedla jest zadbać o drożność i stan dróg pożarowych a nie PSP…. co za gamoń …

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku