Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy przeprowadzą zbiórkę darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt

Przez dwa dni, strażacy z Kozubszczyzny, będą prowadzili zbiórkę dla podopiecznych Schroniska Dla Zwierząt w Krzesimowie. To już kolejna tego typu akcja, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W dniach 26-27 listopada, czyli w sobotę i niedzielę, w godzinach od 14 do 20, strażacy z OSP Kozubszczyzna organizują kolejną zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska Dla Zwierząt, tym razem w Krzesimowie. Jest to już czwarta tego typu zbiórka organizowana przez tą jednostkę. W poprzednich latach w akcji uczestniczyli mieszkańcy gminy Konopnica, szkoły działające w gminie Konopnica a także mieszkańcy Lublina.

Akcja strażaków cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach dostarczono do schroniska wiele kilogramów karmy, koce oraz ręczniki. Jednak potrzeby są wciąż bardzo duże, stąd też apel o jej wsparcie.

Zbierane będzie pożywienie dla zwierząt, zarówno psów jak i kotów, a także w związku z nadchodzącą zimą, koce i ręczniki. Dary można przynosić do siedziby jednostki OSP w Kozubszczyźnie, w budynku Urzędu Gminy Konopnica.

15174543_10207806420542972_1612883372_n

2016-11-26 09:25:58
(fot. lublin112.pl, nadesłane)

8 komentarzy

 1. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Dobry pomysł mili strażacy, popieram obyma rencyma, ale darujcie staremu emerytowi, że nie wesprę Waszych szlachetnych intencji – bez oglądania się na jakiekolwiek wsparcie i wbrew wrogich mi sąsiadom działkowiczom, dokarmiam 16 kotów na ogródkach działkowych „Miłek” – kosztuje mnie to około 400 PLNów/m-c, ale nie narzekam.
  Wolę przeznaczyć to na zakup karmy dla zwierząt niż dać księdzu na tacę – przynajmniej dobry Bóg odfajkuje mi dobry uczynek. 😆

  • Tak trzymaj,jesteś WIELKI ! A tak z innej beczki, kiedyś dawno temu czytałam,że jedno nakarmione zwierzę,to jeden grzech odpuszczony na wieki.

   • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

    @anka – Dziękuję – żona też mi to mówi 🙂

 2. Nad jeziorem Czarne przebywają 2 ładne młody kotki, nie przeżyją zimy. Kto chce małego futrzaka to ostatni dzwonek

 3. bardzo fajna akcja i powinna być co tydzień pod hasłem „zamiast plebanowi pomóż zwierzakowi”

  • Szkoda, że tak niewielu ludzi dostrzega problem głodujących, a wolno żyjących zwierzaków.
   Ja wychodzę z prostego założenia:
   Jak nie ma domu to nie znaczy, że ma być głodne.
   I też daję „co swoje”.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo