Strażacy ochotnicy otrzymali motocykl. „Będzie służył jako pojazd rozpoznawczy w ciężko dostępnych miejscach” (zdjęcia)

Strażacy ochotnicy z jednostki OSP KSRG Puszno Godowskie otrzymali na wyposażenie motocykl. Jednoślad przekazała druhom lubelska Inspekcja Transportu Drogowego.

W minioną sobotę odbyło się uroczyste przekazanie motocykla dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Puszna Godowskiego w powiecie opolskim.

Motocykl marki Kawasaki został pozyskany przez gminę Opole Lubelskiej, a następnie przekazany strażakom ochotnikom. Pojazd służył do tej pory w lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Obecnie będzie on wykorzystywany przez strażaków jako pojazd rozpoznawczo-poszukiwawczy w ciężko dostępnych miejscach dla samochodów pożarniczych.

– Dziękujemy za zaangażowanie burmistrzowi Sławomirowi Plisowi oraz Tomaszowi Rączce. Dzięki jemu postowi na Facebooku, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o możliwości pozyskania takiego pojazdu oraz Firmie Rączka Ruchomości, dzięki której dowiedzieliśmy się o możliwości pozyskania wyżej wymienionego motocykla. Życzymy sobie żeby jak najmniej wyjeżdżał do akcji. Pojazd rozpoznawczo-poszukiwawczy jest już w koszarach OSP w Pusznie Godowskim – poinformowali strażacy.

(fot. OSP KSRG Puszno Godowskie)

37 komentarzy

 1. W trudno dostępne miejsca szosówką? Chciałbym zobaczyć jak ten motocykl radzi sobie na śliskiej, zabłoconej drodze gruntowej.

 2. w jakim temacie osp nie zabierze w zamian głosu

 3. Już widzę chłopa, któremu palą się zabudowania i przyjeżdża strażak na motocyklu. Mina człowieka będzie bezcenna.

 4. Mogli kupić customowego choppera na pewno by dojechał trudno dostepne miejsca

 5. Śmiechu warte ! Niedługo będą przekazywać do OSP Boeningi 737. Czy ktoś co wymyśla takie rzeczy ma równo pod sufitem???

 6. Szosówka w OSP hmmm… No może ma rację bytu ale na szutrach i po lasach nie zda egzaminu. Ale po wioskach na wąskich uliczkach miasta ma to jakiś sens. Ale według mnie to powinien być motockl szosowo turystyczny na oponach terenowych.

 7. Ekstradycja?Jak nam ukradną furę to muszą nam oddać samolot?

 8. Jak nigdy nic nie mówiłem na OSP bo chłopaki robią dobrą robotę to ten sprzęt chyba trochę nie trafiony. Kawasaki gtr1400 prawe 400 kg na dwóch kołach. Jako pojazd w służbie Itd do długiego patrolowania dróg szybkiego ruchu to świetny sprzęt, może by się sprawdził w PSP w Lublinie żeby szybko dojechać na obwodnicę czy tam gdzie są długie i szerokie gładkie proste po których można gnać 120 150 + do czego jest stworzony GTR 1400 a nie wąskie dziurawe i często zabrudzone Opolskie drogi.

  Nie wiem jaki zasięg działania ma OSP Opole Lubelskie ale śmiem twierdzić że wyszkolony strażak OSP właśnie na WSK 125 byłby szybciej na zgłoszeniu w przypuśćmy Albinów niż ten na Kawasaki 😜

 9. Chłopaki stoją jak na pogrzebie. Chyba sami nie wieża co się dzieje. U żadnego z nich nie ma najmniejszego grama uśmiechu szczęścia z nowego nabytku. Ciekawe czy któryś z nich będzie widział dla tej maszyny zastosowanie w jednostce. Ale jaja. Tego jeszcze nie było.

 10. GTR-em to nawet na trawnik nie zjedziesz a co dopiero w trudno dostępny teren.

  • 100% racji. Jak rozpoznawczy. Jest tyle innych modeli, które akurat idealnie nadawałyby się do tego zadania.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą