Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy ochotnicy z Gminy Wojciechów zwyciężyli w Mistrzostwach Polski strażaków w biegu po schodach „Wieżowiec 2017”

Strażacy ochotnicy z gminy Wojciechów wzięli udział w kolejnych zawodach polegających na bieganiu po schodach w pełnym umundurowaniu i uzbrojenia strażackim. W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych zajęli oni pierwsze miejsce.

Strażacy ochotnicy z gminy Wojciechów wzięli udział w Mistrzostwach Polski strażaków w biegu po schodach „Wieżowiec 2017” rozgrywanych na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W wyniku rywalizacji drużyna w składzie: Marcin Ozimek OSP KSRG Wojciechów i Paweł Kowalski OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła pierwsze miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski strażaków w bieganiu po schodach na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Zawody polegały na wbiegnięcie w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim, a także w aparatach ochrony dróg oddechowych na taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W zawodach wzięło udział 40 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski.

To już kolejny sukces strażaków z gminy Wojciechów. W marcu sześciu strażaków z OSP KSRG Wojciechów, OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza oraz OSP Stasin wzięło udział w zawodach na warszawskim wieżowcu RONDO 1 zdobywając czołowe miejsca w kategorii ochotniczych straży pożarnych.

Dekoracji dokonał sam zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.