Strażacy ochotnicy z Gminy Wojciechów zwyciężyli w Mistrzostwach Polski strażaków w biegu po schodach „Wieżowiec 2017”

Strażacy ochotnicy z gminy Wojciechów wzięli udział w kolejnych zawodach polegających na bieganiu po schodach w pełnym umundurowaniu i uzbrojenia strażackim. W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych zajęli oni pierwsze miejsce.

Strażacy ochotnicy z gminy Wojciechów wzięli udział w Mistrzostwach Polski strażaków w biegu po schodach „Wieżowiec 2017” rozgrywanych na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W wyniku rywalizacji drużyna w składzie: Marcin Ozimek OSP KSRG Wojciechów i Paweł Kowalski OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła pierwsze miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski strażaków w bieganiu po schodach na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Zawody polegały na wbiegnięcie w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim, a także w aparatach ochrony dróg oddechowych na taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W zawodach wzięło udział 40 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski.

To już kolejny sukces strażaków z gminy Wojciechów. W marcu sześciu strażaków z OSP KSRG Wojciechów, OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza oraz OSP Stasin wzięło udział w zawodach na warszawskim wieżowcu RONDO 1 zdobywając czołowe miejsca w kategorii ochotniczych straży pożarnych.

Dekoracji dokonał sam zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

2017-04-22 18:32:08
(fot. nadesłane OSP KSRG Wojciechów)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Panie Magister bardzo dobra robota.
    Pozdrawiam

  2. Taras widokowy i weź tu synu podziwiaj jak oczy potem zalane. Dobrze, że winda na dół jeździ ;). Uznanie dla wszystkich, którzy pokonali te schody w ekspresowym tempie z ekwipunkiem.

  3. Szkoda że za swój trud włożony w treningi, czas i pieniądze organizatorzy się nie postarali zważając na to że zawody rangi ogólnopolskiej…. Chłopaki zrobili reklamę gminie i całemu województwu a w zamian nic.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)