Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy musieli odciąć dach pojazdu, aby wydobyć kierowcę z wraku volkswagena (zdjęcia)

We wtorek rano w Hamerni doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch pojazdów, w tym ciężarowego. Jedna osoba z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 7:30 w miejscowości Hamernia w gminie Józefów w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z ciężarowym, przewożącym drewno. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen na łuku jezdni tracił panowanie nad samochodem i uderzył w ciężarowego MAN-a, który ciągnął dłużycę. W wyniku zderzenia kierujący osobówką został uwięziony we wraku pojazdu. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy, a następnie wydobyli go z rozbitego auta i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Zalecamy objazd przez Majdan Sopocki.

Strażacy musieli odciąć dach pojazdu, aby wydobyć kierowcę z wraku volkswagena (zdjęcia)

(fot. bilgorajska.pl)

11 komentarzy

 1. Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Na tyle dobrze, że kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy, bo ze 3 lata ciągaliby go po sądach za to, że jakaś trąba straciła panowanie nad swoim autkiem.

  • Dlaczego kierowca ciężarówki miałby nie odpowiedzieć za kierowanie po pijaku? Przestępstwo to przestępstwo i niech sąd oceni ten czyn i ukaże winnego (winnego kierowania po pijaku). Spowodowanie wypadku to inna kwestia.

   • Pamiętaj Franiu, że tam gdzie w sprawę wtrąca się polski sąd jest tak jak z przepowiadaniem pogody przez najstarszych górali spod samiuśkich Tater, przypominam: „Abo bedzie pogoda, abo bedzie loło”.

 2. W tej miejscowosci powinny byc radary lub kontrola policyjna ,kierowcy jezdzacy bez granic na liczniku ,wstyd policja .

  • Sugerujesz „Biegła”, że za każdym cywilnym uczestnikiem ruchu drogowego powinien jechać policjant w tzw. aucie operacyjnym i pilnować jak zachowuje się kierowca jadący przed nim ???
   A kto pilnowałby zachowań tego policjanta, inny policjant ???

   • 1. We Francji i Anglii mają łącznie około 15000 fotoradarów. I jakoś tam ludziom zęby nie wypadają od jedzenia czerstwych bułek. I do pracy też zdążają dojechać.
    2. Zachowania policjantów powinni pilnować inni policjanci.
    3. Fotoradar robi zdjęcie każdemu przekraczającemu prędkość, radiowozom także.

    • Mi zęby wypadają jak muszę jechać 70km/h za Łęczną w kierunku Turowoli gdzie mam ponad 3km odcinkowego pomiaru prędkości, a w około mnie są tylko pola. Kiedyś tamtędy 110kmh się leciało i było wystarczająco szybko i bezpiecznie, a teraz te drogi to chyba pod ofermy życiowe się przystosowuje.

 3. Gmina Jòzefow, proszę postarać się o tzw.kocie łby na jezdnię w Hamerni lub częste kontrole policji bo kierowcy jeżdzą tu jak piraci .

  • Nic prostrzego. Napisać maila fo naczelnika wydzialu drogowego i masz. Jak bedzie za rzadko, to powtórz maila. Oni chętnie pomagają mieszkancom. A przy okazji wyrobią słupki.

  • Pusty bag zza zamoscia to bojała sie autów

 4. Dziękuje za mądre skomentowanie „Franio” calkowicie popieram .
  Milego dnia życzę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo