Stop Agresji Na Drodze! Nagrałeś pirata? Powiadom policję

Jeżeli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu – POWIADOM NAS!, zachęcają komendy Policji w całym kraju. Także w Lublinie.

Policja wytacza nową broń przeciwko drogowemu piractwu. Tym razem dzięki obywatelskiej postawie kara za przewinienia na drodze może dosięgnąć każdego, na podstawie nagrania wideo np. z rejestratora.

-Jednak zanim wyślesz zgłoszenie sprawdź, na terenie której jednostki Policji popełniono wykroczenie. Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie – informuje Policja.

W celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, wraz z materiałem filmowym należy przekazać następujące informacje:

– data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
– dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
– dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki e-mail, należy przesyłać materiały o rozmiarze nie większym niż 10MB lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

Specjalny mail do tego typu przesyłek – woj. lubelskie: WRD KWP w Lublinie [email protected]

Jeżeli nie potrafisz przesłać pliku z uwagi na jego rozmiar, który przekracza limit serwera – przekaż materiał w najbliższej jednostce Policji.

2014-07-31 07:25:19
(fot. lublin112.pl, grafika KWP)

27 komentarzy

 1. NIE niedzielnym kierowcom

  Czasy komuny wracają ? Zostań życzliwym donosicielem? Co to ma być ? A może jeszcze zaproponują zbijanie punktów za donoszenie , filmik za 100 = -1 punkt z twojego konta. żenada

 2. Konfidenci wszystkich województw łączcie się!

 3. No, to teraz się zacznie… „uprzejme” donoszenie
  Osobiście mam zamiar „wyjść na przeciw” oczekiwaniom, niech no mi się tylko ktoś nawinie przed jedną z dwóch (przednią i tylną), moich kamerek.
  Dla ułatwienia pozowania do sesji podaję, że przemieszczam się czerwonym fordem focusem combi.

  • Serdecznie polecam Ci donosić.
   Pamiętaj, że aby innego kierowcę ukarać musisz podać swoje dane a co za tym idzie musisz składać zeznania.
   Czyli będziesz pierwszą osobą którą wezwą na komendę. I to Ty będziesz później chodził po sądach i donosił.

   bez twoich zeznań samo nagranie jest nic nie warte i wszyscy o tym wiedzą.

 4. nowy sposób na łatanie dziury budżetowej.stop agresji czyli donoszenie jeden na drugiego.ja byłem inaczej wychowywany

 5. Czy donosiciele będą mogli liczyć na ulgowe traktowanie przez Policję,kiedy sami popełnią wykroczenie,które ktoś inny nagra?

 6. przekraczania prędkości społeczniaki nie nagrają więc luzik

 7. Drogowe cwaniaczki miejcie się na baczności- kamerka lada dzień zawita do mojego auta.
  Oczywiście, że byle pierdół nie będę wysyłał ale już chamskie zajeżdżanie drogi z premedytacją, stwarzanie bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze (jak chociażby wyprzedanie na linii ciągłej bezpośrednio na przejściu z wysepką), spychanie aut na pobocze w trakcie wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa w sposób celowy skutkującym tym, iż będę musiał ostro hamować czy też uciekać na boki już tak. Dzięki takim akcjom jeden z drugim cwaniaczek może wreszcie się opamięta i wszyscy na tym skorzystamy.

  • Jestem pewny, że to Ty będziesz musiał więcej swojego czasu poświecić na donoszenie niż inny kierowca na zapłacenie mandatu.

 8. pff. niech sami sobie łapią. Nie będziemy odwalać za nich roboty. „… Sprzedałeś brata i co Ci to dało…” Ten kto wysyła takie filmiki na psy niech któregoś dnia sam zostanie nagrany. A nagranie dostarczone na psy .

 9. Wracają czasy, kiedy będą do nas mówić „obywatelu” czy co ???
  Rozumiem, że w przypadku jakiejś kolizji nagranie takie z pewnością może być dowodem na czyjąś winę, ale czy zwykłe nagranie jak ktoś wyprzedza na podwójnej ciągłej umieszczone na youtube może być podstawą do wystawienia mandatu przez policję ? Przecież jest mała, ale jednak, możliwość że ktoś dłubał w filmiku przed umieszczeniem go w sieci i np na słabej jakości nagraniu zmienił numery tablic rejestracyjnych ? Może to skrajne przypadki, ale pamiętajmy że złośliwców w Polsce nie brakuje. Co wtedy, czy takie rzeczy w ogóle są u nas w Polsce regulowane prawnie, że nagram sąsiada jak pijany wsiada do auta i policja miesiąc później na podstawie sieczki z kamerki telefonu znalezionej na YT zabiera chłopu prawko za jazdę po pijanemu ? Wydaje mi się że to zaczyna się jakaś tutaj anarchia tworzyć.

  • Sam film nie jest podstawą do zabierania uprawnień. A sąsiad… sam powinien biedule odwieść do domu a nie nagrywać telefonem.

  • Artykuł jest tak zredagowany, że nie opisuje aspektu PODANIA DANYCH OSOBOWYCH nagrywającego.

   A wygląda to tak, że sam filmik jest nic nie warty na policji bez zeznania osoby nagrywającej.

   Więc wszyscy co tak ochoczo chcą wysyłać filmiki będą zapraszani najpierw na posterunek a jeżeli nagrany się nie zgodzi na mandat do DONOSICIEL będzie chodził po sądach i składał zeznania.

   I dlatego właśnie śmiać mi się chce z ludzi co montują po dwie kamery w aucie i odgrażają się na forum jak to oni będą ochoczo słać filmy.

   Jak wyśle jeden i dostanie kilka wezwań na które musi się stawić to się odechce.

   A z drugiej strony jak ktoś was nagra to pamiętajcie, żeby przeciągać terminy rozpraw najdłużej jak się da.
   DONOSICIEL będzie musiał na każdy termin przyjść osobiście, a więc będzie musiał wsiąść sobie wolne w pracy w tym dniu.
   Być w danym sądzie o danej godzinie lub do niego dojechać, a koszty dla świadka to kilkadziesiąt zł więc na pewno mu się to nie zwróci.

   Zwykłe donosicielstwo należy tępić ! Tak było, jest i będzie.

   • Mecenas! Jesteś cwel nie mecenas, wspomagasz chamstwo i zdziczenie na drodze. Awans cywilizacyjny, czy społeczny (jak twój), powinien się odbywać bez ofiar – niewinnych ofiar agresji na drodze.

    • Ubliżanie Mi nie podnosi bezpieczeństwa na drodze o które tak zabiegasz a świadczy o Tobie i twoim wychowaniu. Szkoda mi Twojej mamy i taty bo wystawiasz im żenujące świadectwo.
     Chciałem tylko rzeczowo opisać jakie są konsekwencje zgłaszania takich filmów na policję.
     A donosicieli to przerobiliśmy w poprzednim ustroju i wiemy doskonale, że donoszenie również nie podnosi bezpieczeństwa.

 10. Nie rozumiem trochę tych komentarzy. Ile razy dojdzie do tragedii wszyscy się jednoczą i mówią że trzeba walczyć z piratami. Teraz jak ktoś nam daje możliwość na taką walkę, żeby zapobiegać rozpychaniu się na drodze – nasi kochani internauci nazywają to donosicielstwem. Następnym razem jak ktoś pójdzie na ” czołowe” nagram i chętnie zgłoszę.

 11. Jednoczycie się przeciwko policji zamiast zjednoczyć się na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Pomyślcie tylko ile razy byliście w sytuacji kiedy jakiś pirat stworzył niebezpieczną sytuację i jeszcze pomachał wam środkowym palcem wiedząc o swojej bezkarności?

 12. Ludzie, macie swój rozum to oceńcie obiektywnie zachowanie kierowcy i dopiero potem wysyłajcie zawiadomienie.

 13. Spoko spoko ORMO czuwa. A czy można takiemu klientowi z kamerką ochoczo wysyłającemu filmy spuścić bezkarnie powietrze z opon ? Bo to chyba nie jest karalne.Będę znał jego dane bo muszą mi podać.

  • Nikt Ci nic nie musi podawać. Zostajesz wezwany na komisariat, składasz wyjaśnienia – i albo się przyznajesz do winy, albo sprawa zostaje skierowana do sądu.

   • błąd.
    Zawsze przysługuje mu wgląd do akt.
    A tam są wszystkie dane donosiciela.
    Łącznie z xero jego dowodu osobistego i xero dowodu rejestracyjnego, z którego można odczytać markę i model auta oraz nr. tablicy.

 14. Polaczkom podaoba się nagrywanie rządu, ale gdy ktoś ICH NAGRYWA, to już jest konfidentem:))) To POLSKA WŁAŚNIE. I polaczki. Żałosne:(

  • Bardzo mi się podoba, że ktoś nagrywa jak go wyprzedzam.
   Nie lubię jednak jak ktoś leci z tym na policję, bo go wyprzedziłem na prostej i pustej drodze, ale np. na podwójnej ciągłej.
   A takich zacietrzewieńców na drodze ( i w tym kraju ogólnie ) nie brakuje.

 15. Biore kamerkę i ponagrywam straż miejską 🙂

 16. w końcu, bardzo dobry pomysł, mam nadzieje, że teraz kretynów na drogach będzie trochę mniej, jak dostanie jeden z drugim wezwanie z policji, to następnym razem dwa razy pomyśli 🙂 ps zabawne te wasze komentarze, dotyczące ze osoba zgłaszająca będzie musiała stawić się na policji i podać swoje dane…I CO Z TEGO :)?

 17. Jest w tym sporo racji niestety.
  Wielu kierowców nie dostrzega, chorego oznakowania naszych dróg.
  Byle wieś na drodze krajowej i mamy 50 km/ co w wielu przypadkach jest absurdem.

  I niestety trafi się jeden mądry co zwolni do 45km/h podjedzie specjalnie do osi jezdni i będzie prowadził dumnie cała kolumnę samochodów za sobą. Bo tak jest przepisowo.

  Ten oto przepisowy kierowca wyprowadzi z równowagi wszystkich z tyłu i zaczyna się wyprzedzanie na 3-go, po przejściu, po podwójnej itd.

  To teraz jeszcze taki społecznika poleci na psy z kamerką i będzie walił z ucha.
  I mimo iż policjanci wiedzą, kto jest nie normalny ( nagrywający czy nagrywany ) to zgłoszenie muszą przyjąć i mandat wypisać.

 18. Na jednego mieszkańca jeden szeryf przypada jeden szeryf na jednego mieszkańca ,śpiewał Wojciech Młynarski jego piosenka się sprawdza,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1466zł 1.3%
  • GBP 5.1052zł 0.7%
  • EUR 4.5523zł 0.28%
  • CHF 4.3001zł 0.38%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo na wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS II edycja
   Charytatywny maraton dla Ignasia z Łęcznej
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.