690 680 960

Stop Agresji Na Drodze! Nagrałeś pirata? Powiadom policję

Jeżeli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu – POWIADOM NAS!, zachęcają komendy Policji w całym kraju. Także w Lublinie.

Stop Agresji Na Drodze! Nagrałeś pirata? Powiadom policję

Policja wytacza nową broń przeciwko drogowemu piractwu. Tym razem dzięki obywatelskiej postawie kara za przewinienia na drodze może dosięgnąć każdego, na podstawie nagrania wideo np. z rejestratora.

-Jednak zanim wyślesz zgłoszenie sprawdź, na terenie której jednostki Policji popełniono wykroczenie. Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie – informuje Policja.

W celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, wraz z materiałem filmowym należy przekazać następujące informacje:

– data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
– dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
– dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki e-mail, należy przesyłać materiały o rozmiarze nie większym niż 10MB lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

Specjalny mail do tego typu przesyłek – woj. lubelskie: WRD KWP w Lublinie [email protected]

Jeżeli nie potrafisz przesłać pliku z uwagi na jego rozmiar, który przekracza limit serwera – przekaż materiał w najbliższej jednostce Policji.

2014-07-31 07:25:19
(fot. lublin112.pl, grafika KWP)

26 komentarzy

 1. Jednoczycie się przeciwko policji zamiast zjednoczyć się na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Pomyślcie tylko ile razy byliście w sytuacji kiedy jakiś pirat stworzył niebezpieczną sytuację i jeszcze pomachał wam środkowym palcem wiedząc o swojej bezkarności?

 2. Ludzie, macie swój rozum to oceńcie obiektywnie zachowanie kierowcy i dopiero potem wysyłajcie zawiadomienie.

 3. Spoko spoko ORMO czuwa. A czy można takiemu klientowi z kamerką ochoczo wysyłającemu filmy spuścić bezkarnie powietrze z opon ? Bo to chyba nie jest karalne.Będę znał jego dane bo muszą mi podać.

  • Nikt Ci nic nie musi podawać. Zostajesz wezwany na komisariat, składasz wyjaśnienia – i albo się przyznajesz do winy, albo sprawa zostaje skierowana do sądu.

   • błąd.
    Zawsze przysługuje mu wgląd do akt.
    A tam są wszystkie dane donosiciela.
    Łącznie z xero jego dowodu osobistego i xero dowodu rejestracyjnego, z którego można odczytać markę i model auta oraz nr. tablicy.

 4. Polaczkom podaoba się nagrywanie rządu, ale gdy ktoś ICH NAGRYWA, to już jest konfidentem:))) To POLSKA WŁAŚNIE. I polaczki. Żałosne:(

  • Bardzo mi się podoba, że ktoś nagrywa jak go wyprzedzam.
   Nie lubię jednak jak ktoś leci z tym na policję, bo go wyprzedziłem na prostej i pustej drodze, ale np. na podwójnej ciągłej.
   A takich zacietrzewieńców na drodze ( i w tym kraju ogólnie ) nie brakuje.

 5. Biore kamerkę i ponagrywam straż miejską 🙂

 6. w końcu, bardzo dobry pomysł, mam nadzieje, że teraz kretynów na drogach będzie trochę mniej, jak dostanie jeden z drugim wezwanie z policji, to następnym razem dwa razy pomyśli 🙂 ps zabawne te wasze komentarze, dotyczące ze osoba zgłaszająca będzie musiała stawić się na policji i podać swoje dane…I CO Z TEGO :)?

 7. Jest w tym sporo racji niestety.
  Wielu kierowców nie dostrzega, chorego oznakowania naszych dróg.
  Byle wieś na drodze krajowej i mamy 50 km/ co w wielu przypadkach jest absurdem.

  I niestety trafi się jeden mądry co zwolni do 45km/h podjedzie specjalnie do osi jezdni i będzie prowadził dumnie cała kolumnę samochodów za sobą. Bo tak jest przepisowo.

  Ten oto przepisowy kierowca wyprowadzi z równowagi wszystkich z tyłu i zaczyna się wyprzedzanie na 3-go, po przejściu, po podwójnej itd.

  To teraz jeszcze taki społecznika poleci na psy z kamerką i będzie walił z ucha.
  I mimo iż policjanci wiedzą, kto jest nie normalny ( nagrywający czy nagrywany ) to zgłoszenie muszą przyjąć i mandat wypisać.

 8. Na jednego mieszkańca jeden szeryf przypada jeden szeryf na jednego mieszkańca ,śpiewał Wojciech Młynarski jego piosenka się sprawdza,

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas