690 680 960

Polichna: Stawiają nowe fotoradary. Urządzenie pojawiło się przy krajowej 19

W Polichnie przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Rzeszów ustawiony został nowy fotoradar. Niebawem pojawią się dwa kolejne.

Nowe urządzenie zostało ustawione w miejscowości Polichna w powiecie kraśnickim. W miejscu gdzie się ono znajduje, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Jest to pierwszy z trzech nowych fotoradarów, które w tym miesiącu mają się pojawić przy drogach naszego regionu. GITD nie zdradza ich lokalizacji, jednak pewne jest, że dwa pozostałe będą zlokalizowane przy drogach krajowych nr 48 Dęblin-Kock i 82 Lublin-Włodawa. Nowy fotoradar jeszcze nie wykonuje zdjęć, gdyż prace instalacyjne nie zostały w pełni zakończone. Jednak jeszcze w czerwcu ma rozpocząć pracę i kierowcy przekraczający prędkość mogą spodziewać się mandatów. Po zakończeniu montażu nowych urządzeń, liczba stacjonarnych fotoradarów w naszym województwie zwiększy się do 27.

Przypominamy również, że w Anielinie u zbiegu ulicy Puławskiej, czyli „starej” drogi krajowej nr 12 z obwodnicą Puław, GITD zamontowała urządzenie, które rejestruje pojazdy wjeżdżające na skrzyżowanie na czerwonym świetle. System już pracuje i robi zdjęcia, które od razu trafiają do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. System składa się z kamer obserwujących wjazdy na skrzyżowanie, a także kamer rozpoznających typy pojazdów oraz ich numery rejestracyjne. Całe urządzenie rozpoczęło już pracę i wykonuje zdjęcia kierowcom, którzy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej. Zdjęcia z zarejestrowanym wykroczeniem są następnie od razu wysyłane do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Wobec każdego zarejestrowanego podczas popełniania wykroczenia kierowcy, będzie automatycznie wszczynane postępowanie mandatowe.

Na drugą połowę roku, inspektorzy planują również zamontowanie pierwszego w naszym regionie urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Będzie ono zlokalizowane w miejscowość Łuszczów na trasie z Lublina do Łęcznej. Urządzenie ma kontrolować czas przejazdu kierowców na odcinku 2,9 kilometra, i w ten sposób wyliczać średnią prędkość z jaką dany pojazd się poruszał. Ma to spowodować, że kierowcy będą przestrzegać prędkości na całym terenie zabudowanym a nie tylko tam, gdzie stoi fotoradar, by zaraz po jego minięciu znów przyśpieszyć. Cały odcinek zostanie oznakowany tablicami ostrzegającymi o prowadzonym tam pomiarze prędkości.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wystawili kierowcom 427 tys. mandatów. Jest to o ponad 60 procent więcej niż w 2013 roku.

2015-06-10 19:22:15
(fot. lublin112)

12 komentarzy

  1. Bez sensu.Fotoradar został postawiony bezpośrednio przed ostrymi zakrętam przed którymi i tak każdy zwalnia. Szkoda na niego kasy podatników.

    • on jest tak postawiony, żeby lepiej kasę nabić. nadzieje się niezależnie od zakrętu mnóstwo osób.
      a fotoradar a nawet pomiar prędkości mogli by na obwodnicy postawić. cud, że jeszcze się kierowcy nie wybili, wyprzedzanie na żyletkę bo ,,za mało drogi,, , tiry trąbią. ludzie nie potrafią jeździć z dużą prędkością a jak taki wciśnie gaz to już bez opamiętania- wydaje mu się, że królem drogi jest. kwestia czasu jak ktoś sobie lub komuś życie spartoli.

    • Widzę, że nikt nie orientuje się dlaczego akurat tak postawili ten fotoradar.
      A dlaczego?
      Bardzo dużo ciężarówek lądowało „w domu” który jest na wprost lub w stawiku zaraz za zakrętem.
      W ten sposób „zmuszają” do wyhamowania, w przypadku zrobienia zdjęcia i wjechania w dom, kierowca może zapomnieć o swoim ubezpieczeniu i wypłaca (niestety) ze swojej kieszeni.
      Ta sama sytuacja jest w Modliborzycach.

  2. Sku…ny. Na jesieni z wami koniec. Przestaniecie łatać mandatami budżet. Mam nadzieję, ze łatanie odbędzie się z waszych majątków. Do czasu postawienia Polskiej gospodarki na nogi – na pewno wystarczy.

    • Obyś się nie zdziwił. Jest takie przysłowie: po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie. Przyjdą „nowi” i powiedzą, że po „starych” dziura budżetowa ogromna i czymś załatać trzeba. Prywata w Polsce była od wieków, jest i będzie (mniejsza lub większa), wały wszyscy kręcą tylko nie wszystkie są upubliczniane.

  3. Wiklinowy nocnik

    i tak jest 20km/h toleracji i do 70km/h nie robią fotki ale tępaki wieśniaki o tym nie wiedzą i jadą 40km/h a ja codzień sobie śmigam 69km/h koło tych żółtków pod warunkiem, że żadna łajza mnie nie wyhamuje.

  4. Widzę, że nikt nie orientuje się dlaczego akurat tak postawili ten fotoradar.
    A dlaczego?
    Bardzo dużo ciężarówek lądowało „w domu” który jest na wprost lub w stawiku zaraz za zakrętem.
    W ten sposób „zmuszają” do wyhamowania, w przypadku zrobienia zdjęcia i wjechania w dom, kierowca może zapomnieć o swoim ubezpieczeniu i wypłaca (niestety) ze swojej kieszeni.
    Ta sama sytuacja jest w Modliborzycach.

  5. tutaj pomoże tylko Yanosik

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas