Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stare Miasto opanowała kultura tradycyjna i sztuka ludowa. Rozpoczął się Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (zdjęcia)

Do niedzieli na Starym Mieście w Lublinie królować będzie tradycyjne rzemiosło i sztuka ludowa. Nie zabraknie też muzyki. Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

W piątek w Lublinie rozpoczął się Festiwal Re:tradycja. Taką nazwę od ubiegłego roku nosi Jarmark Jagielloński. Organizatorzy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na fakt, że głównym tematem wydarzenia jest tradycja, której do tej pory w pierwotnej nazwie nie było.

Wydarzenie odbywa się już po raz 17. W tym roku swoje wyroby prezentuje około 140 wystawców, spośród których ponad 30 kontynuuje tradycje wpisane na Krajowe Listy Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku tematem przewodnim jest szeroko pojęta obróbka drewna.

Festiwal Re:tradycja to także koncerty, wystawy, spektakle i warsztaty. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci. Na Błoniach pod Zamkiem stworzono Podwórko Re:tradycji. To miejsce pełne drewnianych zabawek XXL oraz gier podwórkowych. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

8 komentarzy

 1. Kicz i drożyzna

 2. Ujmę to tak na głupoty badziewie i reklamę wszelkich kombinatorów którzy że sztuka ludowa nie mają nic wspólnego to jest i czas i miejsce oraz kasą a gdy trzeba zrobić coś hartytywnego dla jakiegoś dziecka to nie ma ani miejsca ani czasu ani kasy nawet polatanie dróg naprawę hodnikow itd itd to kasy nie ma ale na bzdury jest zawsze

  • Wróć do szkoły na język polski, a jak się go nauczysz i będziesz pisał poprawnie po polsku, to możesz się potem zastanowić nad krytykowaniem czegokolwiek. Swoim poziomem języka pokazujesz kim jesteś. Nie dla ciebie jest to wydarzenia, więc nie musisz przychodzić.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Z zupełnie prozaicznego powodu i nie dla mnie też ten cały zgiełk.
    „Czternastki” jeszcze mi nie wypłacono.

 3. A Zenek bedzie?

 4. A w Krasnymstawie święto Chmielarzy. Zapraszamy wszystkich

 5. Pytam ponownie . Po co z miasta robić wieś ? Tego typu „sztuka” była kiedyś na każdym odpuście. Chyba tym włodarzom tęskno do klimatu, w którym dorastali.
  Bukiet to bukiet i nikt, nigdy tego nie zmieni.

Dodaj komentarz