690 680 960

Stare Kobiałki: Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu karetki pogotowia z osobówką

W sobotę w Starych Kobiałkach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia. Jedna osoba trafiła do szpitala.

W sobotę około godziny 10 w Starych Kobiałkach w powiecie łukowskim doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

– Jak ustalili policjanci z łukowskiej drogówki, jadąca na sygnale karetka pogotowia, zderzyła się z samochodem marki Opel Corsa, a następnie uderzyła w budynek – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Jak ustalili mundurowi kierujący pojazdem uprzywilejowanym wyprzedzał innych uczestników ruchu drogowego, a w tym czasie kierowca opla skręcił w lewo do posesji.

– 42-latek kierujący oplem mówił, że widział jadącą karetkę i myślał, że zdąży bezpiecznie zjechać na posesję. Mężczyzna źle ocenił sytuację na drodze, nie udało mu się zjechać z jezdni przed karetką – wyjaśnia asp. sztab. Marcin Józwik

Do szpitala trafiła jedna osoba z ekipy karetki pogotowia. W zderzeniu nie ucierpiał na szczęście przewożony karetką pacjent oraz pozostały personel medyczny.

2016-07-11 11:37:23
(fot. Policja Łuków)

9 komentarzy

 1. Zawsze sie trafi cebulak ktory mysli ze zdazy zamiast pokornie usuwac sie na bok jak jedzie cos uprzywilejowanego.

 2. Przez ślepego i głuchego barana kierowca karetki będzie miał kłopoty. Dlatego jestem zwolenikiem by nawet na sygnale jeździć z godnie z przepisami. Może dlatego nie miałem wypadku od 10 lat pracy w pogotowiu.

  • @Szofer karetki,zgodnie z przepisami to gdzie 30/h to 30,gdzie 50/h to50.Gdzie ciągła to nie wyprzedzasz,a później ludzie się dziwią że na karetkę czeka się godzinami.Tylko pozazdrościć pogotowiom takich szoferaków.No ale bezwypadkowo jeżdżą.

   • Black Jack ludzie czekają na karetke bo większość podróżujących kartkami to osoby ktore ambulanse traktują jako darmowe taksówki by dojechać do szpitala. Drugą grupą ludzi to osoby z myśleniem że jak pojedzie karetka do szpitala to zostanie szybciej przyjęta i bez kolejki załatwiona. A to ich największy błąd ponieważ lekarz czyta kartę czynności medycznych w której ratownik bądź lekarz opisuje przypadek i lekarz SOR- określa pilnosc przyjęcia. Szkoda mi tylko tych ludzi którzy naprawdę potrzebują natychmiastowej pomocy i specjalistycznego zabezpieczenia transportu do szpitala.

 3. To w końcu nam się czasy dojazdu wydłużą a nie na tym rzecz polega gdzie czas ma znaczenie. Nadanie nam prawa „świętej krowy” na drodze też sprawy nie załatwi bo się zwykli kierowcy oburzą, no ale w końcu to pojazd uprzywilejowany, więc kierowałbym się w tę akurat stronę 😉
  Wg mnie powinno istnieć prawo z góry przesądzające winę uderzającego w pojazd uprzywilejowany, ponieważ to on nie dostosował się do sytuacji na drodze bo jak z kodeksu wynika ma on umożliwić mu przejazd czyli kolizja, wypadek, zatrzymanie takie pojazdu musi być odgórnie traktowane jako wina innego użytkownika drogi. Znam też przepisy drugiej strony, ale ten w/w jest chyba najważniejszy bo dotyczy większości.To tylko moja subiektywna opinia. Parafrazując „Sorry, taką mamy robotę” ;]
  … ale z drugiej strony ile razy nasz refleks i myślenie za innych na drodze zapobiega większym szkodom to mało powiedziane …

 4. [] w tym łoplu-pewnie jechał z pobliskiej biedry z zakupami !!!!!!.

 5. aż żal czytać tych komentarzy . ciekawe ile lat Spędzeliście za kółkem wzieli ratownikoe zamiast kierowcow z doswiadczeniem zwolnil

  zwolnili doświadczonych kierowców teraz jeżdżą ratownicy ,chyba nie ma ratownik do kierowania karetką

  • Możesz to na polski przetłumaczyć ?
   Bo ja nie rozumieć co Ty napisać.
   Zapewne jesteś tym zwolnionym kierowcą, bo z pisaniem masz problem. Kierowanie to umiejętność a nie zawód.
   Kierowcy pracują tam gdzie ich miejsce, PKS,MPK.

 6. Należało się uczyć a nie narzekać, że ktoś kogoś zwolnił. W dzień do pogotowia i zamiast myśleć o pracy to się myślało czy buraki zejdą lub czy jak następnego dnia się miało wolne to się w pole jechało. Co prawda mamy socjalistyczne państwo ale jak mówią rządzący komuna się skończyła.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina