690 680 960

Stanin: Sprzedawała na portalach aukcyjnych podrabianą odzież

Łukowscy policjanci zatrzymali 22-latkę, która handlowała przez Internet podrabianą odzieżą. Kobiecie grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę oferującą na portalach aukcyjnych markową odzież, w cenach odbiegających od cen w renomowanych sklepach. Jak się okazało odzież była podrobiona.

– Osobą, która sprzedawała podróbki, okazała się 22-latka z gminy Stanin. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jej domu ponad 60 sztuk kurtek, bluz, czapek, szalików, skarpetek i ponad 60 par obuwia z podrobionymi znakami towarowymi. Trwa szacowanie strat jakie poniosły firmy, których znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Wkrótce 22-latka usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi jej wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

68-95267

68-95266

2016-10-28 10:19:21
(fot. Policja Łuków)

9 komentarzy

  1. Kolejna buticzanka sprzedająca buty za 10zł. Dołożyć do tego naklejkę Adidas lub Nike i cena wzrasta do stówy.

    Proponuję policji bardzo dokładnie przeglądać OLX, jest od groma osób handlujący podróbkami nie pojedynczo a w dziesiątkach przedmiotów.

  2. Ehh, a ja byłem na wczasach w takim jednym kraju Unii Europejskiej, nad pewnym morzem gdzie pisze się cyrylicą, do którego turyści przybywali w w przysłowiowych sandałach, a wyjeżdżali poubierani w Armani, Versace, Bossy i inne Hilfigery. I to wszystko jawnie na bazarkach sprzedawane i nikogo podróby nie ruszają. Nie żebym to akurat pochwalał, bardziej mnie to dziwi, bo u nas handlara dostanie pewnie tyle co za morderstwo.

  3. Tak się niszczy młodego przedsiębiorcę. Nabywcy dobrze wiedzieli co kupują. Skoro ich nie stać na oryginał, niejednokrotnie gorszy od podróby to co komu do tego. Co innego, gdy w salonie firmowym sprzedają fałszywki, to wtedy karać za wprowadzanie w błąd klienta, co do znaku firmowego.

  4. I znowu nasz wymiar niesprawiedliwości dba o interes obcych firm, zamiast dobierać się do 4 liter rąbiącym budżet a w zasadzie Polaków na grube miliony. Choć ci przeczuwając pismo nosem, obywatelstwo za Bugiem dostają. Za parę gaci i tenisówki dwa lata i komornik na głowie.

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas