Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Stali na chodniku i rozmawiali. W pewnym momencie jeden z mężczyzn wszedł przed jadącą skodę (zdjęcia)

Wczoraj po południu w Jacni doszło do wypadku z udziałem pieszego. Poszkodowany mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16:30 w miejscowości Jacnia w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący skodą jechał od strony Krasnobrodu. Widział, jak na chodniku z jego prawej strony rozmawiają dwaj mężczyźni, nagle jeden z nich odwrócił się i wszedł na jezdnię, w miejscu gdzie nie było przejścia dla pieszych.

Po chwili, 36-latek kierujący skodą nie zdążył zahamować i uderzył w pieszego. Poszkodowany 58-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący skodą był trzeźwy. Od pieszego pobrano krew, wynik badania wykaże stan jego trzeźwości w czasie wypadku.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, wykonane przez nich czynności procesowe oraz prowadzone postępowanie pozwolą na ustalenie szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia.

Stali na chodniku i rozmawiali. W pewnym momencie jeden z mężczyzn wszedł przed jadącą skodę (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

15 komentarzy

 1. ,aa,boKrzycho.paPj

  Jeśli widział ,że dwóch gości rozmawia po jego prawej stronie,to powinien ich minąć szerokim łukiem ,jeśli nic nie jechało z przeciwka,pewnie nie patrzył na chodnik.A zawsze trzeba zakładać,że np nietrzeźwy może nagle wejść na drogę

 2. Jeżeli czytasz takie bzdurne komentarze jak ten wyżej to należy przyjąć że piszący jest pijany i należy go omijać szerokim łukiem ponieważ może napisać jeszcze jeden komentarz

  • Jakby stosować znane zasady z forum, czyli np. pisanie, że za potrącenie na PdP jest winny pieszy, bo pieszy mógł bardziej uważać, to analogicznie tutaj powinno się napisać, że: winny jest kierujący, bo mógł i powinien bardziej uważać.

 3. Dlatego chodniki nie powinny się znajdować przy samej drodze, od jezdni powinno je oddzielać minimum te 1,5 metra zieleni..

 4. Skutek nowych przepisów.
  Dziwne, że nie podano czy piesi, oraz kierujący po opuszczeniu auta, mieli na sobie kamizelki odblaskowe.

 5. To niesprawiedliwe. Znowu winnym potrącenia poza PdP będzie uznany pieszy.
  A tyle się pisze o tym, że po PdP wpierw przechodzą piesi, a kierujący czekają; zaś poza PdP: wpierw przejeżdżają pojazdy, a następnie przechodzą piesi. Co może być w tym niezrozumiałego? Przecież to jest jasne jak słońce. No już prościej być nie może.

 6. Pieszy potrącił Skodę

  • Poszedł na czołówkę i głowa prawie przeszła przez przednią szybę? Myślę, że uderzył bokiem głowy, a to nie wróży dobrze. Jeśli powyżej 50 km/ h.

 7. A może tak ktoś zanim skomentuje powinien sprawdzić czy możliwe było przejście przez PdP? Jacnia to więc na której praktycznie nie ma pasów. Są w 3 miesiącach na początku przy szkole na środku i na końcu wsi która ciągnie się ok 4km. Poza tym chodnik jest po jednej stronie wiec jak pieszy miał dostać się do swojego domu? Idąc kilometr do przejścia a pot wracać kilometr po jezdni bo po stronie jego domu nie ma chodnika …. Zastanówcie się co piszecie. Czy w każdej wiosce co 100m są przejścia dla pieszych jak np w Zamościu i chodniki po obu stronach ulicy?

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Mądrale mnie obrażają , własną żonę czy dziecko by zabili bez skrupułów,gdy by im wtargnęła nagle z chodnika,bo dla nich jedynie co się liczy to pierwszeństwo przejazdu i kodeks drogowy

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  Stoi ktoś na poboczu drogi lub na chodniku,to nieważne czy jest ministrem z rządu,czy jest kloszardem , nieważne czy nawalony czy trzeźwy.Trzeba na niego spojrzeć i bezpiecznie go minąć ,zamiast patrzeć w telefon i zajmować się radiem w samochodzie

 10. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ja się nie wymądrzam,ale po prostu widzę , że kierowcy nie patrzą co się dzieje dookoła,bo chyba nie mają na to czasu i szkoda uwagi.Patrza jedynie na swój wąski pas ruchu.Wiem dobrze , że i tak nawet najlepszy kierowca, najbardziej uważny może popełnić błąd lub też nie jest w stanie zawsze wszystkiego przewidzieć na drodze

Z kraju