Przyjdź na spotkanie w sprawie bezpłatnej, powstającej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radawczyku Drugim

Wójt Gminy Konopnica, Fundacja Akademia Umiejętności, Komitet Społeczny w sprawie przywrócenia Szkoły Podstawowej w Radawczyku Drugim oraz Dyrektor Gimnazjum zapraszają na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:30 w budynku Gimnazjum w Radawczyku Drugim.

Od 2017 roku jest realizowana w naszym kraju reforma oświaty. W jej wyniku w ciągu najbliższych dwóch lat wszystkie gimnazja zostaną wygaszone. Dotyczy to również publicznego gimnazjum w Radawczyku Drugim.

Misją Fundacji Akademii Umiejętności jest wspieranie i rozwój dzieci i młodzieży szczególne na terenach wiejskich. Od 2008 roku prowadzi nieduże szkoły i przedszkola oraz żłobek, w miejscowościach Holeszów (gmina Hanna), Hanna (gmina Hanna), Zawadówka (gmina Rejowiec), Włodawa, Rogów (gmina Wilków), Wnętrzne (gmina Stanin) Nowa Jedlanka (gmina Uścimów), Kijowiec (gmina Zalesie).

Wszystkie szkoły po konsultacjach społecznych i zgodzie władz lokalnych powstawały na miejscu likwidowanych placówek publicznych lub były przekazywane do prowadzenia przez władze samorządowe. Dzięki porozumieniu społecznemu i zgodzie władz lokalnych dzieci nadal uczęszczają do swoich szkól i nie muszą dojeżdżać wiele kilometrów by się uczyć. Nauczyciele jak i obsługa szkoły nadal mają pracę, a gminy mogły dokonać koniecznych oszczędności finansowych.

Obecnie jest paląca potrzeba ratowania niedużych szkól w środowiskach wiejskich. Dla mieszkańców małych miejscowości szkoła jest ogromnym skarbem i niejednokrotnie centrum życia kulturalnego i społecznego. Ważne jest również to, by dzieci mogły się uczyć w bliskiej odległości od swego rodzinnego domu w poczuciu bezpieczeństwa i wygody, biorąc udział w projektach krajowych, międzynarodowych, rozwijając tym samym swoje pasje i talenty.

Powyższe działania należy podejmować mając na uwadze dobro dzieci i społeczności lokalnej, poprzez zachowanie ciągłości procesu edukacji w Radawczyku Drugim oraz umożliwienie jak najlepszego dostępu do usługi edukacyjnej na jak najwyższym poziomie.

Wójt Gminy Konopnica, Fundacja Akademia Umiejętności, Komitet Społeczny w sprawie przywrócenia Szkoły Podstawowej w Radawczyku Drugim oraz Dyrektor Gimnazjum zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 21 lutego 2018 r. (środa) o godzinie 18:30 w budynku Gimnazjum.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz bazą szkolną, zapisać dzieci do powstająca od 1 września Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola.

2018-02-21 11:53:49
(fot. radawczyk.pl)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Dojna Zmiana i jej efekty . aby nagrody i kolesiostwo jak za POprzedników

 2. szybka informacja …

 3. „Sąd sądem sprawiedliwość musi być po naszej stronie” 🙂
  Radny, pani sołtys i straż z Radawczyka Drugiego zapraszają :-DDDDDD

 4. Wszyscy Ci co doprowadzili do tego , żeby najbardziej wyposażona szkoła na terenie gminy została zamknięta powinni się smażyć w piekle , i nie mam tu na myśli władz lokalnych bo to nie ich wina , tylko tych głąbów w ministerstwie co są oderwani od rzeczywistości , przecież to piorun w najjaśniejszą pogodę powinien dać znać o sobie.

  • Co zrobisz jak nic nie zrobisz?!

   Władza lokalna też ma dużo za paznokciami. Ministerstwo nie chciało zamknąć tej szkoły tylko gmina, a to różnica. Mieszkańcy Radawczyka podczas zebrania powinni pogonić wojta i radę z tej szkoły.

  • Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Władze gminy odpowiedzialne są za zamknięcie placówki. Pan Wójt robił referenda przeciw wygaszaniu gimnazjów bo jest z PSL. Że nic z tego nie wyszło zrobił na złość i postanowił zamknąć tą szkołę. A wystarczył prosty zabieg, nadal istniała by ta szkołą gdyby zdecydował się na wariant filialny tzn. szkoła podstawowa w Radawcu filia w Radawczyku. W ten sposób ograniczona by była ciasnota, dzieci z młodszych klas chodziły by do Radawca, a starsze do Radawczyka, proste tylko trzeba chcieć. Na takie rozwiązanie pozwalało lubelskie kuratorium, ale PSL jest mądrzejszy i zrobił po swojemu. Nie wierzcie w inne bajki na ten temat, pytajcie u źródła np. w kuratorium.

   • Konkretna odpowiedź, popatrzmy kto w tej „najsciemniejszej” gminie myśli, jak tam większość to menele czytaj. alkoholicy z pzlu, co są tfu niby w radzie gminy. Za pieniądze podatników chlają w boboszowskiej remizie wraz z wójtem i opiekunem straży. Śmiech na salonach.
    Teraz te bezczelne „gnidy z gminy” myślą że będą swoje dzieciory posyłać do naszej szkoły w Radawczyku. Won! Paszła do do tej radawieckiej gnilizny!

 5. ciekawe kto zlikwidował Gimnazja Gmina czy PISuary ???

  • Pewnie kolejny radny burak z PZL-u pozostawia beznadziejne komentarze.
   Jak nie ma argumentu to się krzyczy, tupie 😛
   Na szczęście „wasze rządy” i beznadziejne POmysły, aby powstawały gimnazja pójdą z piskiem. Hue hue hue 😛

   • A według twojej wiedzy, która partia zlikwidowała gimnazja PIS czy PO?

    • Piszczałaś jak wprowadzali, piszczysz jak likwidują. O co Ci chodzi kobieto? Nawet sobie nie zdajesz sprawy, jakie kalectwo umysłowe dzieciakom zafundowało PO wprowadzając gimnazja. Efekty widać na tym forum w komentarzach, jak i w wyczynach młodych ludzi. Totalne odmóżdżenie.

 6. precz z PISuarami za co się nie wezmą to tak wygląda , Antonii i spólka normalnie wstyd

 7. PIS zlikwidował gimnazja które były częścią edukacji na poziomie podstawowym. PSL/ZSL chce zlikwidować tą konkretną placówkę oświatową jako pokazówkę „patrzcie PIS zamknęło wam szkołę”.

 8. Sto lat, sto lat.....

  W kasie gminnej bak funduszy na edukację nie braknie na x-lecia, obchody, jubileusze itp. ochlaj imprezy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi