690 680 960

Śpieszył się na pociąg. Stanął przed autobusem i nie pozwolił mu odjechać

Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj rano w rejonie ronda im. Mohyły w Lublinie. Mężczyzna z walizką nie pozwolił odjechać autobusowi.

Wszystko zaczęło się od tego, że około godziny 7:50 w okolicy ronda im. Piotra Mohyły w Lublinie do autobusu podszedł mężczyzna z dużą podróżną walizką. Zaczął on dobijać się do pojazdu. Ponieważ autobus linii nr 6 znajdował się poza przystankiem komunikacji miejskiej, kierowca zgodnie z procedurami związanymi z bezpieczeństwem pasażerów, nie wpuścił mężczyzny do autobusu.

Wtedy mężczyzna stanął przez pojazdem i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. – Z uwagi na to, że nie pomogły żadne prośby, kierowca skontaktował się z dyspozytorem, następnie wezwaliśmy na miejsce policję – wyjaśnia Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

Po kilku minutach na miejsce dojechali policjanci i mężczyzna został zatrzymany. Swoje zachowanie tłumaczył tym, iż bardzo spieszył się na pociąg. Kiedy kierowca nie otworzył mu drzwi najwyraźniej stwierdził, że skoro on nie pojedzie to inni też nie, więc zablokował przejazd.

Autobus linii nr 6 z 18-minutowym opóźnieniem pojechał w dalszą drogę.

2016-09-02 12:04:41
(fot. ilustr. pixabay.com)

38 komentarzy

 1. A jak odjeżdzają do 10-ciu minut przed czasem to już niema przepisów? Po co w ogóle te rozkłady wiszą.

  • Nie jest to możliwe.Ten co ci się wydaje że jest 10 minut przed czasem jest kursem poprzednim i prawdopodobnie 20 minut po czasie.

  • 10 minut przed czasem z rozkładu to jedzie opóźniony autobus z wcześniejszego kursu.

 2. moj kolega tez psy wieszal na kierowcow MPK ja tez ale ostatnio zrobil darmowe prawko i jezdzi w MPK i przy piwie mowi mi ze nie mamy racji tak sadzic o kierowcach ja dalej obstaje przy swoim -zrobcie prawko i wy co piszecie ,,buraki” na mojego kolege to zmienicie zdanie chociaz watpie byscie przeszli psychologa barany

  • Bezrobotny piekarz przerobiony na zawodowego poskramiacza 18-metrowych smoków wypełnionych ludźmi za 11 zł brutto na godzinę 😆 Jak on przeszedł psychologa?

 3. komu nie pasuja zasady w MPK taxi bilety sa za tanie na zachodzie za równowartośc biletu do centrum 4,5 litra ON powodzenia a u nas wszystkim za drogo ,w autobusie góra 6 osób ludzie wolą rower

 4. Który z was, co psioczą na kierowców, wyjmie z kieszeni 3 tys zł na mandat za wpuszczanie bądź wypuszczanie pasażerów poza przystankami? Jest jakiś chętny? Ruszę metr z przystanku i już drzwi nie otworzę. Możesz klękać, błagać i położyć się przed autobusem a ja na ten mandat pracowałbym 2 miesiące.

 5. Marysia nie zawsze dziewica

  Tym, którzy uważają, że kierowca tu zawinił, proponuję, żeby zamiast pierd…lić od rzeczy sami się przeszkolili na kierowców, łaskawie zatrudnili się w MPK (czy w innej firmie) i byli „milszymi” dla takich buraków jak sami są.
  Dla ułatwienia podjęcia decyzji dodam, ze w MPK takich durniów nie przyjmują.

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ