Speed Car Motor Lublin Ambasadorem Lublin Business Run

Już za dwa miesiące wystartuje Poland Business Run, największa charytatywna sztafeta w kraju. W tym roku po raz pierwszy weźmie w niej udział także Lublin!

Każdy mieszkaniec miasta i okolic może zaangażować się w tę ogólnopolską akcję pomocy, kompletując drużynę biegaczy lub włączając się w akcję Pomagam Bardziej. Speed Car Motor Lublin po piłkarskim Motorze Lublin jest kolejną drużyną sportową, która wspiera lubelski bieg.

W Poland Business Run wezmą udział biegacze z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Poznania, Gdańska i po raz pierwszy – z Lublina. Pobiegną, by pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjentem lubelskiej edycji jest Mateusz Krzeszczyk, uczeń II klasy ZSCKR w Okszowie, który w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej.

Miasteczko biegowe oraz miejsce startu Lublin Business Run znajdować się będą na Alejach Racławickich przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W sztafecie weźmie udział 200 pięcioosobowych drużyn.

– Cudownie patrzeć, jak nasza inicjatywa z roku na rok się rozwija – w 2017 dołączył do nas Lublin! Wszystko dzięki ludziom, którzy nas wspierają, zbierają drużyny i biegną, żeby pomagać. Jednak wspomóc nas mogą nie tylko sportowcy. Wiele dobrego można zdziałać nie tylko biegając w sztafecie, ale też biorąc udział w akcji Pomagam Bardziej – mówi Marta Hernik, Global Project Manager w Fundacji Poland Business Run.

Fundacja od 2012 roku udzieliła już wsparcia 139 beneficjentom. Charytatywna akcja zgromadziła wielu uczestników – biegaczy, sponsorów, członków zespołów lokalnych oraz ambasadorów, pośród których znajdziemy Barbarę Kurdej-Szatan, Julię Kamińską, Adę Palkę, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Mateusza Janickiego, Antoniego Królikowskiego, Aleksandra Dobę, Rafała Wilka oraz Jakuba Piątka.

W Lublin Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia swojej drużyny poprzez internetowy formularz dostępny na stronie: www.lublinbusinessrun.pl oraz opłacą wpisowe w wysokości 350 zł netto za drużynę. Jednak to niejedyny sposób na pomoc beneficjentom Fundacji.

Uczestnictwo w akcji Pomagam Bardziej, organizowanej w ramach projektu, to kolejna droga charytatywnej pomocy osobom po amputacjach, m.in. Mateuszowi Krzeszczykowi, dla którego pobiegnie Lublin. By wziąć w niej udział, wystarczy wejść na stronę www.lublinbusinessrun.pl i przejść do zakładki „Uczestnicy”, gdzie znajdują się drużyny, za pośrednictwem których środki wpłacane są na konto Fundacji.

Dodatkową zachętą może być fakt, że zespół, który w danym miesiącu zbierze najwięcej pieniędzy, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez jednego z ulubionych projektantów polskich gwiazd – Łukasza Jemioła. Klasyfikacja prowadzona jest osobno dla każdego z miast biorących udział w akcji, a jej finał będzie miał miejsce w dniu biegu, kiedy to finałowe koszulki zostaną wręczone na scenie najlepszym drużynom w klasyfikacji charytatywnej.

Szczegółowe informacje na temat akcji Pomagam Bardziej znajdują się na stronie http://polandbusinessrun.pl/pl/pomagam-bardziej.

2017-07-11 10:36:32
(fot. nadesłane)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Super, fajna inicjatywa my biegniemy, dobrze, że motorek też ją wspiera. AVE Motor

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)