Sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Lublina. Znacząca przewaga Żuka nad Tułajewem

Kilka minut po godzinie 21 poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Lublina. Wynika z nich jednoznacznie, że zmiany na tym stanowisku nie będzie.

Choć na oficjalne wyniki wyborów jeszcze musimy poczekać, wstępny sondaż pokazuje jednoznacznie, że zmiany na fotelu prezydenta Lublina nie będzie. Pierwsze wyniki głosowania, przygotowane przez firmę Ipsos dla trzech największych stacji telewizyjnych, dają 59,7 proc. głosów dla Krzysztofa Żuka a 33,2 dla Sylwestra Tułajewa.

Sondaż exit poll jest badaniem, które przeprowadzane jest przez agencje badawcze w dniu wyborów. O to, na kogo oddali swój głos, respondenci pytani są tuż po wyjściu z lokalu wyborczego. W tym przypadku pytano głosujących przed 1160 losowo wybranymi lokalami.

Wiadomo już, że wybory w naszym regionie przebiegały spokojnie. Nie zanotowano żadnych poważnych incydentów. Jeżeli chodzi o frekwencję, dane pochodzą jeszcze z godziny 17. W całym kraju wynosiła ona 41,65 proc, w naszym regionie była niższa. W Lublinie do urn udało się 40,75 proc. uprawnionych do głosowania, w Białej Podlaskiej 39,14 proc., w Chełmie 38,25 proc. a w Zamościu 34,83 proc.

Jeżeli chodzi o gminy, najwyższą frekwencję w województwie lubelskim zanotowano w gminie Godziszów 59.28 proc., a najniższą w gminie Stężyca 34.96 procent.

AKTUALIZACJA 21:30

Tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów Krzysztof Żuk złożył podziękowania dla wszystkich mieszkańców Lublina, którzy na niego głosowali. Wyraził też podziękowanie dla współpracowników za wsparcie jakie mu okazali. Dodał, że osiem lat przepracowanych dla mieszkańców i dla Lublina nie poszło na marne, zaś deklaracje jakie złożył były wiarygodne.

-Jeśli te prognozy się potwierdzą, będzie to wielkie zobowiązanie dla nas na przyszłość, ale też i satysfakcja. Przez ostatnie dwie kadencje musieliśmy dźwignąć miasto z zapaści infrastrukturalnej. Inwestycje które zrealizowaliśmy, przeniosły nas do pierwszej ligi miast w Polsce. Dzisiaj mamy już ten dom zbudowany, ale będziemy dalej wszystko poprawiać, aby ta jakość życia, jak też oczekiwania mieszkańców były spełnione. Nie zawiodę zaufania – tłumaczył Krzysztof Żuk.

Zapewnił jednocześnie, że jest w pełnej gotowości do dalszej pracy dla miasta z każdym, bez względu na przynależność polityczną. Tłumaczył, że wspólnie z mieszkańcami Lublina będzie realizować założony program dalszego rozwoju miasta. Z kolei Sylwester Tułajew podziękował wyborcom za oddane głosy, zapewnił także, że dalej będzie służył na rzecz Lublina i jego mieszkańców.

(fot. archiwum)

Zobacz również

53 komentarze

 1. Żuk wygrał , ale PO POległo i co on sam będzie mógł zdziałać jak do każdej decyzji będzie miał kłody POd rządy .

  • Skąd wiedza, że po poległo?
   Tylko pytam, bo nie wiem.

  • policz sobie głosy możliwych koalicjantów…to będziesz wiedział kto wygrał :)…na szczęście arytmetyki się nie da przeskoczyć …
   gratulacje dla Pana Prezydenta Żuka

 2. Kogos to dziwi? Jak narazie nie ma lepszego kandydata na prezydenta. Nikt nie ma takiego doswiadczenia. I tu nie chodzi o przynaleznosc polityczną.To jedynie zrodło finansowania kampanii,ktora nawet nie musiała miec miejsca. Lublinianie i tak by go wybrali. Widza co sie dzieje dookoła.

 3. Jest taki jeden Mieeeeetek, który będzie musiał z tym teraz żyć. 🙂

  • Nocne pół etatu odpuściłaś w oczekiwaniu na wyniki? 500+ opuszczasz?

   • Wiejski elektorat Lublina zatrudniony na setkach biurowych etatów Ratusza wybrał Zuka w obawie o utratę posady. Nie na darmo chrząszcz potroił ich liczbę. Dzięki takiej postawie i awersji Zuka do Rządu, to miasto stoczy się w czarną dziurę. Poczekajmy na układ sił w Ratuszu.

    • Tak się składa, że wieś to akurat na PiS głosuje. Niech Pan nie tworzy jakiś oderwanych od rzeczywistości teorii. Wyniku wyborów to nie zmieni a naraża się Pan tylko na śmieszność.

     • Wieś po przyjezdzie do miasta i osiedleniu (nawet czasowym) małpiego rozumu dostaje i zmienia poglądy o 180 stopni. Zatraca wartości w których została wychowana. Hulaj dusza piekła nie ma. Jedynie parkowanie na trawie zostaje.

   • Ty w niedzielę pracujesz?

 4. Z tekstu wynika że w Zamościu frekwencja była najniższa. A nie w gminie Stężyca. Kto to pisał ? 😂

 5. Życzę powodzenia Panie ŻUK..!!

 6. a w pewnej gazecie nadal nie odblokowali komentarzy xD
  było pewne że Żuk wygra

 7. Obetniemy kasę dla Lublina niech was dalej zadłuża zapłacicie z odsetkami.

  • Oj długi i długi. Skamlecie już tak od lat. Straszycie i straszycie. I co, mam się bać, że będę spłacał? Kłamstwo jak u Pinokia/mateuszka.

   • Będziesz, spłacasz, wyższe opłaty za czynsz, wodę,odpady, energię, itd. na serio nie rozumiesz?

    • Nie wszystkie ceny na ww. ustala miasto. Ponadto ceny jakoś nie odstają od tych w innych miastach. Kampania już się skończyła, możesz przestać kłamać.

 8. A kto miał wygrać ministrant z zerowym stażem pracy , nie mający nie do zaproponowania i czytający z kartki ,bez debat wyborczych ,sterowany robocik prezesa . proponujący remonty ulic już zatwierdzonych do remontu ? Prezydentem może byc ale klatki schodowej.

  • To święta prawda nie jestem ani za PO ani PiS ale w tej sytuacji p.Żuk po prostu nie miał konkurenta . Z całym szacunkiem, ale Pan Sylwester który przez 37 lat swojego życia nie skalał się pracą, a jedynie donoszeniem hostii na msze nie może stanąć w szranki nawet z p.Kowalskim, a co mówiąc z tak doświadczonym profesjonalistą jak p. Żuk.

 9. no to PISuary wściekłe

 10. Jak miło, że tym razem „zainteresowany” nie zażądał zablokowania możliwości komentowania.
  @112, jakie są kryteria kneblowania forumowiczów?

  • Tego typu działania są stosowane tylko w wyjątkowych przypadkach. Wniosek składa osoba będąca postacią danego materiału, bądź w przypadku jej śmierci, osoba jej najbliższa. Przede wszystkim dotyczy to obraźliwych komentarzy kierowanych w stronę danej osoby. Jeżeli chodzi o ostatni przypadek, wniosek złożył p. Siembida i również dotyczył komentarzy. Jeżeli chodzi o osoby publiczne, tego typu działania nie są stosowane, gdyż osoba taka musi mieć świadomość, że może być krytykowana itp.

 11. 33 procent idiotów

 12. Gratulacje Panie Prezydencie. Polecam wziąć za ten ten łysy łeb Leszka D. żeby wziął się do pracy przez całą kadencję a nie tylko pod jej koniec – gdyby nie wybory można było uznać że gdzieś wyjechał.

 13. Dobra, gratulacje gratulacjami a jutro od poniedziałku niech się biorą od razu do ciężkiej pracy, bo inaczej piękny sen pryśnie i z rozbudowy stadionu żużlowego nici a po awansie i Extra Lidze zostanie nam tylko wspomnienie.

 14. Dziękuję za wyjaśnienie. Widzę niestety pewne sprzeczności…
  @112, czy p. Siembida jest osobą publiczną? Z treści powyższego wyjaśnienia wynikałoby, że nie. Rodzi się wtedy jednak pytanie – dlaczego p. Żuk umieszcza w publicznym miejscu (portal społecznościowy) fotografie i dane osoby niepublicznej, a w ślad za nim @112?

  • Z racji tego, że od ubiegłego roku wspieramy pływaków z klubu AZS UMCS, pojawiają się na łamach lublin112 materiały związane zarówno z zawodami pływackimi, jak też osobami związanymi z klubem. Mariusz Siembida w tym roku został menadżerem sekcji pływackiej AZS UMCS Lublin, stąd też materiał na temat jego ślubu. Co do opublikowania zdjęć, wyraził na to zgodę.

 15. Lublin to wiesniaki widac to z daleka musza ludzi zwozic z wiosek bo nikiel tam nie chce mieszkac a teraz tym bardziej

 16. Podobno Lublin od 2010 r ma już tylko 1 miliard 400 milionów zadłużenia? Prawda to?

  • A kto ci powiedział, że od 2010?
   Natomiast fakty są takie, że dług na koniec roku planowany jest w wysokości 1,46 mld zł.
   Przy rocznych dochodach w 2018 roku w wysokości 2,21 mld zł.
   Towarzysze lubią mówić o wrastającym długu ale już pomijają wzrastający dochód.
   Ale podsumowując: i co z tego???
   Ludzie biorą kredyty na mieszkanie w wysokości większej niż ich roczny dochód.
   I nikt z tego nie robi tragedii.
   Można też inaczej zarządzać budżetem.
   Wstrzymać wszystkie planowane inwestycje i przed końcem nowej (pięcioletniej) kadencji miasto będzie na plusie.
   Bez nowych inwestycji (remontów i budowy nowych dróg, nowych szkół i przedszkoli itd…).
   Czy o to chodzi towarzyszom z Nowogrodzkiej?

   • Kretyn jesteś. Wiesz ile kasy z budżetu idzie na pensje, ile na chociażby oświetlenie miasta, żłobki, finansowanie pseudo kultury teatru NN itp. w porównaniu do „inwestycji”?
    „Ludzie biorą kredyty na mieszkanie w wysokości większej niż ich roczny dochód” Zgoda, tylko ludzie spłacają sukcesywnie ten kredyt a Lublin zadłuża się i zaciąga kolejne kredyty, by spłać odsetki od już zaciągniętych. To się nazywa spirala długów lub równia pochyła. Żuk pewnie już dzwoni do bociana. Ciekawe, czy wystarczy mu siana na zrealizowanie swoich obietnic?

 17. @mietek, @hehe, @?, jak tam w dzióbkach trole ? ps. gdzie jest @konkretny ???!!!

 18. Tylko co będzie jak deweloperzy już wykupią co najlepsze grunty i „dochód miasta” spadnie ? Zacznie się uwłaszczanie gruntów okolicznych gmin ?

 19. Wygrał oszust który potrafi tylko zwiększać zadłożenie miasta

  • Uważaj głąbie ze słowami to pierwsze bo jacyś panowie mogą zapukać do ciebie i się zdziwisz.
   Po drugie nawet jakby śmieszny ministrant bez żadnego dorobku pracy nie mający nic do zaproponowania po za tym co przeczyta z karki wygrałby to też MUSIAŁBY BRAC POŻYCZKI NA INWESTYCJE BO PREZES MU NIE DA!

 20. A ja jako młoda osoba będę bronić starsze osoby, ponieważ na pewno chciały gdzie indziej postawić krzyżyk, ale wiek i demencja starcza nie pozwoliły im na to.

 21. i bardzo dobrze 🙂 jakby wygrał tułajew to Lublin pogrzebany. NIE DLA PISU

 22. przestraszyli się, że rodziny stracą POsadki

 23. Panie Żuk, GRATULACJ.
  Tak na prawdę nie miał Pan z kim przegrać:) Lublin czeka co najmniej 4 lata rozwoju.

 24. Państwo głosujące na PełO oddajcie kasę z 500+ powinniście je z godnością jej oddawać naprawdę potrzebującym.

  Hejt za 3… 2… 1…

  • He he jak kasy 500+ nie biorę bo mam dorosłe dzieci, to współczesna patola pobiera 500 z moich podatków. Mogę gadać i psica co mi się podoba i zaręczam takich jak ja jest dużo więcej, więc odpierwiastkuj się od nas.

 25. Widzieliście na karcie do głosowania znaczek/logo z prawej strony na wysokości nazwiska Krzysztof Żuk? Przy innych takich ,,wskaźników” nie było, a człowiek jest ,,wzrokowcem” – Widzi dodatkowy element to bezmyślnie zakreśla. Czy ten wskaźnik był legalny?

  • Każdy miał prawo zgłosić logo, jedni to zrobili inni nie.
   Pozdrawiamy

  • Weź nie przesadzaj miał najgorsze możliwe miejsce na karcie. Ja musiałem chwile poszukać zanim namierzyłem. W Polsce czytam od lewej do prawej i z góry na dół, a nie od prawej do lewej i z dołu do góry. Na znaczek nawet nie zwróciłem uwagi xD

 26. A Warszafka dalej w gównie do kolejnych wyborów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9319zł 0.13%
  • GBP 4.9277zł 0.44%
  • EUR 4.3438zł 0.03%
  • CHF 3.9668zł 0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Godzina dla życia – wykład otwarty na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
   Święto Pieczonego Ziemniaka w Deszkowicach Pierwszych
   Przyjdź na piknik charytatywny, pomóż małej Anielce. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka
   120 lat minęło. Strażacy z Nałęczowa będą świętować rocznicę powstania jednostki
   Poznajmy Się: Rodzinny piknik integracyjny na Kryształowym Osiedlu
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.