Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę odbędzie się kolejna akcja Wiosennego Sprzątania Kazimierza Dolnego

Rozpoczęły się przygotowania do corocznej akcji społecznej, jaką jest wiosenne sprzątanie Kazimierza Dolnego. Wytypowano już miejsca, w których w tym roku zbierane będą śmieci.

Coraz większymi krokami zbliża się kolejny sezon turystyczny. Tak jak co roku, zanim do Kazimierza Dolnego zjadą tłumy odwiedzających z całego kraju, odbędzie się wiosenna akcja sprzątania okolic miasteczka. Koordynowane przez Urząd Miasta Wiosenne Sprzątanie Kazimierza ma na celu doprowadzenie do należytego porządku miejsc, które są najpiękniejsze, a co za tym idzie, najpopularniejsze wśród turystów.

Każdego roku, oprócz straży pożarnej z terenu całej gminy, w akcji uczestniczą także miejscy radni, uczniowie, ale także duża liczba mieszkańców. W tym roku sprzątanie miasteczka rozpocznie się w sobotę 21 kwietnia o godzinie 10:00. Najpierw wszyscy chętni zbiorą się na Rynku przy Studni. Tam będą czekały rękawice i worki, a uczestnicy akcji podzielą między sobą trasy i tereny wymagające posprzątania.

W tym roku zaplanowano uporządkowanie ścieżki przez wzgórze Albrechtówka, wąwozów: cmentarnego, Plebanka oraz Małachowskiego, ścieżki biegnącej wzdłuż Wisły do Mięćmierza oraz trasy do przeprawy promowej. Uczestnicy akcji pojawią się również na terenie kamieniołomu, Wąwozów Korzeniowego i Norowy Dół, a także na wale wiślanym. W akcji może wziąć udział każdy, wzorem lat ubiegłych będzie to także doskonała forma aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin.

66
(fot. UM Kazimierz Dolny)
2018-04-16 21:28:59

4 komentarze

  1. już widzę tłumy warszawiaków i słowików pragnących sprzątać po sobie śmieci

  2. A leszcz obok zadowolony i łapy w kieszeniach

  3. Społecznie to powinno się nakładać ciężkie mandaty na bydło za zaśmiecanie. Dzisiaj karanie w każdym aspekcie to wg nich przejaw niedojrzałości emocjonalnej…

  4. Ja posprzątałbym niektóre knajpy z Kazimierza Dolnego. Smród kilkuletniej frytury jest nie do wytrzymania. W takiej wyjątkowej miejscowości nie ma miejsca na taki syf… Uważajcie gdzie się stołujecie…