Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę obędzie się impreza „Sportowa Kozłówka (program)

19 sierpnia, w godz.11.00-16.00 odbędzie się pierwsza w ponad 70-letniej historii muzeum impreza o nazwie „Sportowa Kozłówka”. Będzie to rodzinny piknik, który ma na celu przypomnieć opinii publicznej o sportowej tradycji Kozłówki.

To tutaj w 1924 roku z inicjatywy Adama Zamoyskiego, II ordynata kozłowieckiego, a jednocześnie wieloletniego prezesa (1924–1936) Związku Towarzystw Gimnastycznych, zostało założone kozłowieckie gniazdo „Sokoła”. Jego powstanie poprzedzone było wcześniejszą kilkuletnią działalnością Klubu Sportowego „Kozłówka”, w którą mocno zaangażowani zostali dwaj synowie Adama: Leszek oraz Michał. Za sprawą prezesa Adama Zamoyskiego, jego osobistych ambicji i podejmowanych działań, Kozłówka stała się ogólnopolską areną dla rozwoju powszechnej kultury fizycznej i miejscem kształtowania ludzkich charakterów i postaw społecznych, zgodnie z powiedzeniem „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Będzie można spotkać przedstawicieli różnych dyscyplin i wraz z nimi pograć m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, bule, futbol amerykański, baseball, Lacrosse. Nie zabraknie także pokazów tanecznych, zmagań drużynowych, gier i zabaw dla najmłodszych, konkursów i wielu niespodzianek. Dzięki naszym partnerom, żaden z uczestników nie wyjdzie z pikniku z pustymi rękami.

Plan imprezy:
11.00 – start imprezy,
11.30 – nauka zumby (Anna Knefel),
12.00 – pokazy, a następnie gra w: futbol amerykański (Tytani Lublin),
13.00 – wielki mecz siatkówki: Pracownicy Muzeum Zamoyskich vs. Turyści,
13.40 – lacrosse (Ułani Lublin Lacrosse Club),
14.30 – baseball (Ravens Lublin Baseball Club),
15.10 – pokaz tańców latynoskich (Szkoła Tańca „Sukces” z Lublina),
16.00 – zakończenie imprezy

W programie także:
– dostępne boiska do gry w siatkówkę, petankę (bule) oraz w piłkę nożną pod okiem specjalistów z Socatots Lublin i Brazilian Soccer Schools Lublin,
– skok przez kozła,
– konkurs rzutu piłką lekarską,
– darmowe dmuchańce,
– gry i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów,
– Mały Człowiek – Wielki Kibic – uczymy się kibicować z klasą,
– upominki dla KAŻDEGO, kto weźmie udział w aktywnościach fizycznych,
– darmowy poczęstunek dla KAŻDEGO aktywnego uczestnika,
– strefa gastronomiczna z kuchnią polową, lemon bike i barbecue!
– muzyka, taniec i śpiew!

Imprezę wspierają: Zarząd Województwa Lubelskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Stowarzyszenie Sąsiedzi, OSM Krasnystaw, Hurtownia Wodzianka, Szkoła Podstawowa z Samoklęsk, Klinika Ortomix.

Sportowa Kozlowka - plakat

2017-08-16 16:30:55
(fot. MK)

Jeden komentarz

  1. najgorsze są imprezy pod okiem animatorów…. nawiedzona osoba kieruje emocjami dzieciaków w tak żenujący sposób że zawsze uciekam z dzieckiem hen daleko i mam wrażenie że jeszcze lepiej się bawi, bez zbędnej indoktrynacji i przezywania nie swoich emocji

Z kraju

Sport