Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Śnięte ryby w rzece. Na miejscu interweniowali strażacy (zdjęcia)

Dzisiaj rano w Huczwie zaczęły masowo pojawić się śnięte ryby. Na miejscu działania prowadzili strażacy, a także przedstawiciel Wód Polskich i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Delegatury w Zamościu.

Dzisiaj około godziny 8.00 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pływających śniętych rybach w Huczwie przy ulicy Ciesielczuka w Hrubieszowie.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano śnięte ryby w rzece Huczwa. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska po zbadaniu wody stwierdził, że jest bardzo niski poziom tlenu w wodzie. Na rzece rozstawiono zapory sorbcyjne i parkanowe w celu zmniejszenia ewentualnego rozprzestrzeniania się substancji zanieczyszczającej wodę oraz zatrzymania przepływu śniętych ryb w kierunku rzeki granicznej Bug – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Hrubieszowie.

Na rzece prowadzono działania zmierzające do napowietrzania wody przy użyciu sprzętu pożarniczego w postaci pomp. W działaniach tych udział brali strażacy z JRG Hrubieszów, OSP Teptiuków, OSP Hrubieszów oraz przedstawiciel Wód Polskich i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Delegatury w Zamościu, Powiatowego Centrum Zarzadzania Kryzysowego, Miejskiego Centrum Zarzadzania Kryzysowego, a także pracownik CLB oddział Lublin. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn śnięcia ryb.

(foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz)

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo