690 680 960

Śmiertelne potrącenie pieszego, policjanci poszukują świadków wypadku (zdjęcia)

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 26 stycznia w miejscowości Wojciechów Kolonia. W trakcie zdarzenia kierujący samochodem marki Kia przodem pojazdu śmiertelnie potrącił pieszego.

Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 26 stycznia 2022 roku około godziny 6:30 w miejscowości Wojciechów Kolonia.

Z dotychczasowych ustaleń mundurowych w tej sprawie wynika, że kierujący samochodem marki Kia, jadąc w kierunku miejscowości Łubki potrącił pieszego. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Jeżeli ktoś były świadkami wypadku, proszony jest o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pokój numer 4 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 58 75, ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

(fot. Policja Lublin, lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Przecież to jest oczywiste.
  Potrącenie na PdP – wina pieszego.
  Potrącenie poza PdP – wina pieszego.
  Co tu jeszcze ustalać?

  • Skoro samochodem nie można jeździć po chodniku to analogicznie pieszy nie ma prawa chodzic po jezdni. Tak czy nie? Albo są jakieś zasady albo ich nie ma.

   • To są zupełnie inne sytuacje. Prawo pozwala pieszemu chodzić po jezdni gdy nie ma chodnika czy pobocza. Pozwala mu również przechodzić przez jezdnię gdy nie ma przejścia dla pieszych. Zasady dotyczące róznych uczestników ruchu są różne – trzeba to zaakceptować.

 2. dlaczego przez dwa miesiące wszystko w sprawie było jasne i się nagle skomplikowało?

  • Bo papiery leżały na biurku i czekały na rozpoczęcia toku postępowania. Tak to bywa w policji.

 3. I tu się z tobą Franiu zgadzam….Pdp tu nigdzie nie widać ,wina pieszego więc oczywista ,to co niby świadkowie wypadku mogli by wnieść do sprawy ? Oczywiście u nas zawsze musi być szukanie dziury w całym i szukanie winnych nawet w oczywistych sprawach ,szczególnie jak winny zginął i nie ma komu postawić zarzutów ….

 4. A co tu jest niejasne w tej oczywistej sprawie ? Jakiś prokurator postanowił że musi komuś postawić zarzuty a nie bardzo jest komu ?

  • Co jest takie oczywiste? Jeżeli ktoś krzywo zaparkował, albo jedzie bez zapiętych pasów, to można takiego uczestnika ruchu staranować ciężarówką, bo „racja jest po naszej stronie”?
   To, że ktoś przechodził w niejasnych okolicznościach przez jezdnie – nie tłumaczy dlaczego kierujący pojazdem najechał na tamtego człowieka. Skoro to takie oczywiste, to wyjaśnij dlaczego do szło do tego wypadku, czyli dlaczego:
   -pieszy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem
   -kierujący samochodem, nie uniknął potrącenie człowieka przechodzącego/znajdującego się na jezdni?

   Zginął człowiek, więc należy z całą mocą wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Ludzie żyją dziesiątki lat, i musi wydarzyć się coś bardzo niezwykłego, żeby zwykły człowiek, od tak sobie, miałby się rzucić komuś pod samochód.

 5. Co to znaczy śmiertelne potrącenie???

  • Poważnie masz problem ze zrozumieniem dwóch słów? Co to znaczy, co to znaczy?

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas