Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Skręciła rowerem wprost przed nadjeżdżającego seata. Trafiła do szpitala

W czwartek w miejscowości Słupie doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Lublinie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15 w miejscowości Słupie w powiecie janowskim. Policjanci otrzymali informację o wypadku z udziałem rowerzystki.

Z wstępnych ustaleń wynika, że 23-letnia rowerzystka jechała lewą stroną drogi. Kobieta nagle skręciła w prawo wprost pod nadjeżdżający samochód.

Kierująca rowerem z obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala w Lublinie. Kierującej samochodem, nic się nie stało.

Jak ustalili policjanci była trzeźwa. Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

68-117525

2017-11-24 12:30:10
(fot. Policja Janów Lubelski)

18 komentarzy

 1. jak widać, nie tylko samochody o wartości poniżej 200PLN poruszają się po polskich drogach

 2. Efekt kampanii społecznej „ rower ma pierwszeństwo „

  • Ciekawe jaki będziesz cwany. Jak przyjadą np.wakacje i sam będziesz jeździł rowerem czy w górach czy Mazurach. Nieważne! zmienisz wtedy punkt widzenia.co.

   • a może on z tych co rower obchodzi dalekim łukiem, bo to hańba wykorzystywać siłę własnych nóg do poruszania się, kiedy można to zrobić bez wysiłku, siedząc na fotelu w klimatyzowanej limuzynie z szoferem, albo nawet w rupieciu za cenę porządnej felgi rowerowej.

  • Dlaczego powtarzasz jakiś bzdurny i nieprawdziwy slogan? Czy tylko dlatego bo bycie rowerofobem jest modne, w dobie gdy własnym samochodem porusza się 60-80% ludzi, a rowerem nie więcej niż kilka procent.
   Siadaj na rower i jedź jeżeli rowerzystom czegoś zazdrościć. Oni niczego więcej nie oczekują od kierowców poza przestrzeganiem przepisów – i to nie jest kultura czy dobra wola, lecz obowiązek, więc zamiast biadolić żałosne farmazony wsiadaj i pedałuj.
   I nie porównuj rowerzystów z pedalarzami, czyli sieroty drogowe co jeżdżą po chodnikach, PdP, pod prąd, na czerwonym itd.

  • 1000 km rocznie rowerem robię .

   • Nawet na zwykłe bardzo amatorskie jeżdżenie od czasu do czasu po mieście oraz w czasie wolnym to nie jest dużo. W wakacje wracając z roboty okrężną drogą (po wsiach) to w miesiąc i to bez przemęczenia da się wyjeździć – i nawet nie myślę przyrównywać się do ćwierć zawodowców juniorów – bo 1000km to jest tylko kilka rajdów całodziennych.

 3. Oświetlenie – 0
  Odblaski – 0
  Znajomość przepisów – 0
  Wypisz wymaluj „typowy pedalista” (płci żeńskiej tym razem).

  • Szkodliwość społeczna – prawie 0
   Zawartość alkoholu – 0
   wiesz, że ta „pedalistka” jutro idzie do bankomatu, później jedzie po „okazję” i w poniedziałek może już jeździć najprawdopodobniej 20-lenim A3 lub A4 ze szkodliwością 1000 razy większą?
   co wybierasz?

   • Szkodliwość społeczna – prawie 0?
    Powiedz to kierującemu samochodem, który teraz będzie się musiał tłumaczyć przed prokuratorem z „niebycia wielbłądem”. O kosztach leczenia sprawczyni nie wspomnę.
    Szkodliwość społeczna jej czynu jest bardzo wysoka. Każdy kto płacił składki na zdrowotne finansuje leczenie skutków jej głupoty. Może w jednostkowym przypadku będzie to kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy na jednego niemyślącego uczestnika ruchu + ewentualne koszty rehabilitacji i renty. Ale w skali kraju głupota i wścieklizna na drogach kosztuje nas grube miliardy złotych.

    Zawartość alkoholu – 0
    No i co z tego? To jedynie dowód na to, że niektórym nie potrzeba sobie „golnąć” by im rozum na drodze odebrało!

    Gdyby sobie kupiła nawet 30-letnie Audi 80 i jeździła nim przepisowo byłaby tysiąckrotnie MNIEJ a nie BARDZIEJ szkodliwa.

  • Ta jak to nazwałeś 'typowa pedalistka’ jest niepełnosprawna 😉

 4. zapomniałem dodać: i to na podwójnym gazie, bo w samochodzie trudniej się przewrócić

 5. Potrzeba więcej hejtu na rowerzystów. Lublin chce prześcignąć Łódź w zakorkowaniu miasta.
  Czyli: nie bądź bierny – nie przedłużaj przejazdówki na KM, nie bądź głupi – nie idź na piechotę – nie po to natura dała nam samochody, żeby poruszać się jak szczur o własnych nogach, sprzedaj rower – kup za to 3 szroty i przyłącz się drogi znienawidzony pedalarzu do akcji „Lublin Zawsze Stoi”. Pamiętaj, że swoim działaniem działasz wielotorowo, bo wpływasz także na miejsce w rankingu „Miasto Najbardziej Zastawionych Chodników i Trawników w Polsce”.
  Czy nie brakuje Ci samochodów na deptaku czy Starym Mieście? – pomyśl zanim kupisz bilet na autobus.

  • Franiu – ktoś kto po nocy jedzie nieoświetlonym rowerem lewą stroną szosy nie jest rowerzystą.
   Obraża mnie nazywanie kogoś takiego „rowerzystą” bo sam bywam rowerzystą.
   To jest bezmózgi pedalista co najwyżej.

 6. To coś to jest rower?