690 680 960

Skontrolowali prawie 22 tony odzieży z Turcji. Znaleźli podróbki i niezgłoszony towar

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Chełma ujawnili w jednym z magazynów ponad 25 tys. sztuk niezgłoszonej do procedury dopuszczenia do obrotu odzieży oraz 100 par spodni dziecięcych z podrobionymi znakami towarowymi.

W jednym z magazynów na terenie Chełma funkcjonariusze celno-skarbowej skontrolowali składowany towar w postaci odzieży. Mundurowi szczegółowo sprawdzili niemal 22 tony odzieży z Turcji, która miała trafić na polski rynek.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ujawnili ponad 25 tys. sztuk odzieży, która nie została zgłoszona do procedury dopuszczenia do obrotu. Co więcej, wśród kontrolowanych towarów znajdowała się także odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

W sumie funkcjonariusze ujawnili 100 par dziecięcych spodni dresowych, na których bezprawnie umieszczone były znaki towarowe jednej z najbardziej utytułowanych amerykańskich drużyn baseballowych.

Niezgłoszony towar został zajęty do postępowania celnego. Z kolei o ujawnieniu podrobionych towarów funkcjonariusze służby celno-skarbowej poinformowali kancelarię prawną reprezentującą właściciela praw do znaków towarowych, która potwierdziła, że towar jest podrabiany.

(fot. KAS)

2 komentarze

  1. Podróbki są tanie – to i VAT mały. Sprzedawane w dodatku na baraże. Czyli bez paragonu. Sprzedawcy nie płacący ZUSu. Zwiększenie opodatkowania to pierwszy priorytet tego rządu i budowanie narracji, że poprzednicy kradli.

  2. To się Popisały pachołki kapitalizmu. Ochronili ludzi przed tańszą odzieżą . A pan miliarder dalej będzie sprzedawał drogo oryginały. Które są szyte przez sieroty w Indiach za miskę ryżu .

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas