Skazani i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie włączyli się w akcję charytatywną

W minioną środę Zakład Karny w Chełmie przekazał zebrane plastikowe nakrętki na rzecz potrzebującego Oliwiera Kloca. Jest to kolejna akcja funkcjonariuszy w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

Skazani i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie bardzo aktywnie włączyli się w zbiórkę nakrętek, która będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach. Ponadto, w najbliższym czasie zostaną przekazane na licytację rękodzieła oraz inne akcesoria, a dochód ze sprzedaży zasili konto chorego Oliwiera.

Funkcjonariusze apelują o dalsze zbieranie i przekazywanie plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których dochód zasili subkonto Oliwiera w Stowarzyszeniu w Chełmie. Ponadto rodzice proszą o darowizny w postaci rękodzieł, które zostaną wystawione na licytacje internetowe oraz podczas koncertów charytatywnych. Pierwszy z nich odbędzie się w Chełmie w okolicach 21 października br.

Oliwier urodził się w lutym tego roku roku z wadami kończyn. Po konsultacji w Instytucie Paley’a w Warszawie okazało się, że chłopczyk ma szereg schorzeń, które wymagają kosztownego leczenia. Wstępny plan opieki medycznej wraz z kosztorysem lekarze szacują na kwotę prawie 400 000 zł.

Niestety, jest to koszt tylko pierwszego zabiegu, a Oliwierek będzie potrzebował ich około dziesięciu. Kwoty te znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców chłopca, dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia rodziny w walce o zdrowie i sprawność cierpiącego Oliwierka.

Oprócz dobrowolnych wpłat przez darczyńców na konto FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 37870 Kloc Oliwier – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia, darowizny można też wpłacać online przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/37870 oraz www.siepomaga.pl/Oliwier-Kloc.

(fot. ZK Chełm)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Dla chorych dzieci nakrętki, dla imigrantów kasa, chory kraj

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej