Siedzieli już w busie do Holandii. Nie dotarli do celu

Od pewnego czasu ukrywali się, ale przyjechali z Holandii do Polski, aby odpocząć. Na to czekali policjanci, którzy przerwali parze podróż powrotną.

W czwartek rano chełmscy kryminalni wspólnie z policjantami ruchu drogowego zatrzymali 37-latka oraz jego 29-letnią partnerkę, którzy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Oboje na co dzień mieszkali za granicą, a w rodzinne strony przyjechali na odpoczynek. Mężczyzna wraz z kobietą siedzieli już w busie i rozpoczęli podróż powrotną do Holandii. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę i zatrzymali podróżujących.

Para była bardzo zdziwiona obrotem sytuacji, ponieważ spakowali bagaże na dłuższy pobyt poza granicami kraju. Teraz mężczyzna ruszy w dalszą drogę, ale do zakładu karnego. Poszukiwany 37-latek spędzi tam niecałe 3 lata za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. To odpocznie …

 2. brawo chłopaki, tak sie to robi właśnie

  • Jak? Że wiedzieli gdzie są i nic z tym nie zrobili przez tyle czasu? W Holandii policji nie mają, czy nasi z nimi niw współpracują? Azylu im udzielili, a może Holadnia nie należy do UE i rządzi się swoimi prawami dotyczącymi przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu?

   • wytłumaczę ci, jak działa świat. nie cały, tylko w części dotyczącej artykułu.

    takie patusy jak uciekają przed policją za granicę, to nie pracują legalnie i nie płacą podatków. handlują fajkami czy uprawiają zioło, więc jak policja ma ich namierzyć?
    to pewnie nie była spektakularna i medialna sprawa jak Kajetan P., żeby wysyłać „łowców cieni” – a taka akcja kosztuje krocie. mnożąc przez pewnie kilka tysięcy takich ukrywających się sebiksów od razu widać, że nie ma na to budżetu! obserwuje się rodzinę, bo zajmuje to mniej czasu i jest na miejscu – więc taniej. już rozumiesz?

    następnym razem się tak nie rzucaj, nie jesteśmy w szkole a to nie gotowe pytania z podręcznika. w życiu trzeba faktycznie ruszyć głową

    • To skąd wiedzieli że wracają cwaniaczku? Nie popłacz się tylko jak nie będziesz umiał na pytanie odpowiedzieć jak w szkolnej ławce 🙂

    • Ja to widzę inaczej. W Holandii nasz kraj oraz ludzie z niego są uważani jak z 3 świata. Innej kategorii ludzie, dzicz, tania siła robocza. Nie jest priorytetem dla nich wspolpraca z Polską w różnych dziedzinach.

     • Chciałbym by moje posty były widoczne

      W Holandii i „w cywilizowanych częściach świata” Polacy mieli złą renomę do momentu pojawienia się fali imigracyjnej z bliskiego wschodu. Teraz nagle mówi się o Polakach, jako o pracowitych i uczciwych ludziach 😀 Potrzebny był odpowiedni kontrast.

 3. w końcu ktoś tam pomyślał i zgarnęli ich podczas wyjazdu z Polski.
  gdyby ich złapali zaraz po przekroczeniu granicy, mogliby próbować się wykpić, że wracali się dobrowolnie zgłosić,
  BRAWO!!!

 4. W Holandii to sama małorozgarnięta patologia bez wykształcenia się zakamuflowała

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!