W Sernikach odbędą się regaty kajakowe. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci

Wielkimi krokami zbliża się V edycja regat kajakowych w Sernikach nad Wieprzem, w których jak co roku udział wezmą przedstawiciele społeczności akademickiej UMCS. Zawody organizowane są na wzór regat Oxford-Cambridge, a wyścig odbywa się na dystansie 3 km.

Regaty odbędą się w najbliższą niedzielę, 3 czerwca br., o godz. 13:00. Impreza rozpocznie się przy stanicy w Sernikach. W tym roku w rywalizacji sportowej biorą udział studenci i pracownicy trzech lubelskich uczelni: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Politechniki Lubelskiej, a także reprezentanci powiatu lubartowskiego i gminy Serniki.

Celem imprezy jest propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją, popularyzacja kajakarstwa, jak również ukazanie walorów turystycznych rzeki Wieprz.

Po zawodach organizatorzy zapraszają na spływ rekreacyjny, w którym może wziął udział każda pełnoletnia i potrafiąca pływać osoba. Wydarzeniem towarzyszącym będzie także piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka, na który wstęp jest wolny. Wśród atrakcji m.in. DJ i wesołe miasteczko dla najmłodszych.

61

(fot. lublin112)
2018-05-29 23:12:28

1 komentarz

 1. Ot wymyslili … czlowiek kupuje dzialke nad wieprzem a tu dzikusy. Ale wieprz to taka zdradliwa rzeczka …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019