Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie organizuje Dzień Otwarty

W niedzielę w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odbędzie się Dzień Otwarty. Wydarzenie pod hasłem „Żyją obok nas” ma na celu nie tylko promocję adopcji zwierzaków przebywających w placówce, lecz również będzie okazją do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców.

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie to akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt. Każdy będzie miał okazję zapoznać się z podopiecznymi placówki, a także porozmawiać z jej pracownikami i wolontariuszami. Opowiedzą oni o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami.

W ramach wydarzenia odbędą się również prelekcje. Jedną z nich, pt. „Zaskroniec i spółka”, poprowadzi Kierownik Egzotarium Bartłomiej Gorzkowski, który opowie jakie gady żyją wokół nas. Z kolei Rafał Antoniszewski z Fundacji Epicrates przedstawi wszystko co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach. Będzie też przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin, który przedstawi, jak wygląda praca Ekopatrolu.

– Dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, jeże, lisy czy jerzyki, osiedlają się również w miastach i dzielimy z nimi wspólną przestrzeń. Dlatego chcemy też przybliżyć informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W programie przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów. Dzień Otwarty rozpocznie się się o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5.

(fot. SdBZ Lublin)

24 komentarze

  1. Czy tę niunie można zadoptować ?:)

  2. Ta lewak , a po agencjach same pisiory dzwonią i łażą na lokale. Taksówkarze dużo wiedzą, dużo widzą i dużo słyszą. A niedzielę przykładny pisdymacz bierze żonkę i do kościoła na pokaz.

  3. Ludzie, którzy mają koty mają wyższe IQ niż właściciele psów.
    Badania potwierdzają to.
    Poza tym kot jest czystszym zwierzęciem niż pies. Sam liże sobie d**ę i nigdy obcej nie tknie…
    Nie to co pies…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo