Samolotem z Lublina do Warszawy codziennie. Przewoźnik zwiększa liczbę lotów

W przyszłym roku połączenie lotnicze pomiędzy Lublinem a Warszawą będzie wykonywane codziennie. Oznacza to, że liczba lotów do stolicy w ciągu tygodnia zwiększy się z pięciu do siedmiu.

Port Lotniczy Lublin poinformował w czwartek o zaplanowanym zwiększeniu ilości połączeń pomiędzy Lublinem a Warszawą. Obecnie samoloty na tej trasie latają pięć razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i niedzielę. System rezerwacyjny Polskich Linii Lotniczych LOT, które obsługują połączenie, umożliwia już zakup biletu w każdy dzień tygodnia.

Obecnie codzienne połączenie dostępne są od sezonu Zima 2019/2020 ale wszystko wskazuje na to, że dodatkowe rejsy będą realizowane już w lecie. Ma to zapewnić pasażerom łatwiejsze dotarcie do stolicy, a tym, którzy wybierają się w dalszą podróż, wygodniejsze przesiadki bez konieczności ponownej odprawy. Obecnie samolot z Lotniska Chopina startuje o godzinie 13:40, w Porcie Lotniczym Lublin ląduje o godzinie 14:30. W drogę powrotną wraca o godzinie 15.10 by po 50 minutach wylądować w Warszawie.

Lotnicze połączenie pomiędzy Lublinem a Warszawą funkcjonuje od początku września. Przewoźnik od początku nie ukrywał, że liczy na pasażerów, którzy potrzebują sprawnie i w krótkim czasie dostać się do stolicy bez oczekiwania w korkach na przebudowywanej trasie, czy też spędzania kilku godzin w pociągu podczas podróży koleją. Dodatkowo połączenie zostało skomunikowane w ten sposób, aby pasażerowie mieli możliwość przesiadki do samolotów odlatujących do Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Beznadziejne godziny lotów.

 2. Kierowca wedrowiec

  Ile siana? 439 zł do Warszawy i z powrotem.

 3. Ja pierdzielę, odzywają się ci co samolotem nigdy nie lecieli, albo lecieli tanimi liniami. To są linie tradycyjne i nie chodzi o latanie do Warszawy, ale przez Warszawę. Ale szkoda gadać i tak tego nie zrozumiecie, trzeba mieć trochę większe IQ.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika