Sadził przed domem drzewko, wykopał minę

Tego co znajduje się pod ziemią, w ogródku przed domem, nie spodziewał się mieszkaniec Luchowa Górnego. Podczas sadzenia drzewka wykopał minę.

Mieszkaniec Luchowa Górnego w powiecie biłgorajskim postanowił wczoraj zasadzić w ogródku przed domem tuję. Zaczął kopać dołek, gdy nagle natrafił szpadlem na metalowy przedmiot. Gdy go odsłonił, spostrzegł przypominająca talerz zardzewiałą konstrukcję. Okazało się, że to pochodząca z czasów II wojny światowej mina przeciwpancerna.

Mężczyzna powiadomił o znalezisku policję, ta zabezpieczyła miejsce do czasu przybycia saperów. Mina miała około 20 cm średnicy i ważyła 10 kilogramów. Jak wyjaśnia mł. asp. Milena Wardach z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, nie jest to rzadkie znalezisko na tym terenie. – To już kolejny przypadek z kolei w powiecie biłgorajskim, kiedy podczas zwykłych prac ziemnych, czy ogródkowych na posesji, mieszkaniec odnalazł niewybuch.

Dzisiaj znalezisko zostało zabrane przez saperów z niżańskiej jednostki. Mina zostanie zneutralizowana na poligonie. – Pamiętajmy, że pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpiecza teren i powiadomią saperów- dodaje Milena Wardach.

(fot. KPP Biłgoraj)
2014-05-13 15:41:31

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. pewnie Ruscy zostawili prezenty, albo szwaby

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew