Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rzucali koszami na ulicę. Miało być śmiesznie, odpowiedzą przed sądem

Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy rzucali kosze na śmieci na pobliską ulicę. Zatrzymani teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Wczorajszej nocy patrolujący miasto funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, przejeżdżając przez ulicę Zamojską zauważyli leżący na środku ulicy metalowy kosz na śmieci a obok niego rozsypane nieczystości. Kolejne kosze i wysypane na jezdni śmieci mundurowi zastali na ulicach Piłsudskiego i Staszica. Gdy patrol wjechał na Plac Wolności, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy właśnie wysypywali na środek ulicy odpady z kolejnego kosza.

Gdy zauważyli oni nadjeżdżający radiowóz natychmiast rzucili się do ucieczki, po drodze się rozdzielając. Funkcjonariusze po bezpośrednim pościgu zatrzymali jednego z nich. Młody mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych dodatkowo czuć było od niego alkohol. Został więc przewieziony na komisariat policji celem ustalenia tożsamości. Gdy po wykonaniu czynności mundurowi wyjechali z powrotem na ulice Hrubieszowa w pewnym momencie zauważyli drugiego z uciekinierów. Po jego zatrzymaniu okazało się, że również znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Obaj mężczyźni są mieszkańcami Hrubieszowa i mają 19 i 20 lat. Jak wyjaśnili, wcześniej wspólnie pili alkohol, jednak nie byli w stanie powiedzieć dlaczego przewracali kosze na śmieci na jezdnię. Teraz czeka ich sprawa w sądzie, gdzie usłyszą zarzuty zanieczyszczenia drogi publicznej i spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi im kara grzywny do 1,5 tys zł. Dodatkowo 20-latek odpowie za ukrywanie swoich danych osobowych

Jeden komentarz

  1. Złapie za cegłówke i …. 😉