690 680 960

Ruszyły zapisy na Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą w trasę 3 sierpnia

Będą iść 12 dni, w tym czasie pokonają około 320 kilometrów. W parafiach trwają zapisy chętnych do uczestnictwa w tegorocznej pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

W środę 3 sierpnia wyruszy tegoroczna, 44 już Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po pandemii wraca ona do tradycyjnej formy. Przez ostatnie dwa lata, miała bowiem charakter sztafety, czyli każdego dnia na szlak wyruszali inni pielgrzymi. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu jednocześnie może mogły iść trzy grupy liczące po 50 osób, a następnego dnia, na trasę wychodzili kolejni pielgrzymi.

W tym roku pielgrzymi przez kilka dni poruszać się będą w dwóch kolumnach, po czym, w połowie drogi, obie grupy połączą się na Świętym Krzyżu. Cała wędrówka potrwa 12 dni, czyli do Częstochowy dotrą 14 sierpnia. Pątnicy będą mieli do pokonania około 320 kilometrów. W drodze na Jasną Górę, przyświecać im będzie hasło: „Drogowskazy wiary”.

Tradycyjnie już organizatorem pielgrzymki jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej. Pątnicy mogą już się zapisywać, na razie jest to możliwe jedynie w poszczególnych parafiach, a od 26 lipca w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 85 zł, jest to opłata na transport bagaży, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie.

32 komentarze

 1. Chciałbym zobaczyć Kaczora jak idzie z buta i resztę mafii szczególnie po tym jak powiedzieli że będą negować zwolnienia WF od lekarza rodzinnego.

 2. Powinny być zaświadczenia od proboszcza że potencjalny uczestnik jest praktykującym katolikiem. Od kilku lat chodzę w akademickiej i widzę kto chodzi, nawet ateiści obu płci chodzą bo mają swoje korzyści. Wstyd to powinna być pielgrzymka dla ludzi wierzących a nie dla fasadowych katolików i ateuszy.

 3. Będą iść 12 dni, w tym czasie pokonają około 320 kilometrów… przeliczając to na kroki… można się zatrzeć.
  Bez dobrego smarowania, ani rusz… a jak z 10 km prze celem padnie komenda: „Na kolana !!!”
  Straszne.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie