Ruszają zapisy na lekcje edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczny Pasażer”

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, MPK Lublin, Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz MOSiR „Bystrzyca” zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „Bezpieczny Pasażer”. Zapisy przyjmowane są do 13 września.

17 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędą się lekcje edukacyjne dla grup szkolnych w
trolejbusie. Pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

– Podczas prelekcji uczniowie szkół podstawowych poznają zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Dodatkowo policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przeprowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają drobne upominki, a czas umilać będzie Koziutek – maskotka lubelskiego MPK – informuje Justyna Góźdź rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Akcja „Bezpieczny Pasażer” to wspólny projekt ZTM w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o., Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz MOSiR „Bystrzyca”.

UWAGA: Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerem 724 990 230 do dnia 13 września br.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. A będzie możliwa do pobranie aplikacja by można było wysunąć poręcz ze smartfona podczas jazdy ?
  Bo większość kałamarzy jedzie bez trzymanki i gapi się w telefon nie zdając sobie sprawy że podczas przymusowego hamowania , są pierwszymi pasażerami do wysiadki przez przednią szybę .

  • I jeszcze jedno .
   Czy oby nie za wcześnie jest to organizowane .
   Może by tak poczekać na studentów z wiosek i zza Buga .

 2. Drogi asfaltowej nie ukradli

  Nie tylko dzieciakom przydałby się takie „lekcje”.

 3. Kiedy szkolenia dla dorosłych?Im też by się przydały,ponieważ to co widać jak się trzymają w autobusach to zgroza.Później łamią sobie kości przy byle hamowaniu.

 4. To może jeszcze zwrócić uwagę żeby ludzie nie stali blisko krawężnika wzdłuż zatoki, bo nie można bezpiecznie w nią wjechać.

 5. Czy będzie takie szkolenie dla kierowców MPK? Mylą oni często autobus z samochodem dostawczym, a ludzi z workami ziemniaków lub innych warzyw czy owoców.

  • Przydałoby się szkolenie dla takich jak ty co to siedzą albo stoją 10 metrów od kierowcy i komentują nie widząc co dzieje się przed przednią szybą. Kolejna rzecz to nauka obsługi ciepłego guzika.

 6. Płaca jak za jazdę z ziemniakami to jeżdżą z burakami

 7. Bezpieczny Pasażer to martwy Pasazer

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja