Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza tegoroczna edycja akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Przez Lublin przejdzie marsz wolontariuszy

W sobotę przez centrum Lublina przejdzie marsz wolontariuszy akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Tego samego dnia ruszy baza rodzin, którym w tym roku będzie można pomóc.

Trwają przygotowania do tegorocznej, XVII już edycji akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Wolontariusze, którzy od dłuższego czasu spotykają się z potrzebującymi wsparcia rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany. Akcja ta, to oryginalny polski pomysł i zarazem unikalny w skali świata system precyzyjnej, mądrej pomocy, zorganizowany na tak dużą skalę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy wolontariuszy łączy rodziny, które znajdują się niezawinionej biedzie, z darczyńcami, którzy mogą i chcą im pomóc.

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji akcji, liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy.

W sobotę 18 listopada o 9.00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona zostanie baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas finału akcji, 9-10 grudnia.

Tego samego dnia we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się również uroczyste marsze z udział wolontariuszy. W województwie lubelskim marsz rozpocznie się o godz. 12:00 na szczycie schodów pod Zamkiem Lubelskim, a następnie uczestnicy przejdą Starym Miastem i Krakowskim Przedmieściem do miejsca finałowego wydarzenia na Placu Litewskim. Podczas wydarzenia towarzyszyć im będzie Orkiestra Lubelskiej Szlachetnej Paczki.

Akcja ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju. Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej paczki zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

2017-11-17 12:48:12
(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Nie rozumiem:PO i rysio sweterek chcieli przyjmowac kolorowych imigrantow i dawac im opieke(zapewniac wszystko niezbedne do godnego zycia) ,a tu wlasnych obywateli w potrzebie muszą wspierac wolontariusze i inni obywatele? Bo są biali i nie są 'uchodzcami’ to juz nie takie medialne i o tym rysio i kopaczka juz nie krzyczeli. Co za piep..ona hipokryzja. W pierwszej kolejnosci zajmijmy sie swoimi rodzinami.

Z kraju