Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza kurs samoobrony dla kobiet „Bezpieczna kobieta”. Zapisz się na zajęcia

Przezwyciężyć strach – pod takim hasłem rusza w Lublinie kurs samoobrony dla kobiet „Bezpieczna kobieta”. Ruszyły zapisy na projekt skierowany do wszystkich pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.

Lubelska Policja zaprasza wszystkie kobiety do wzięcia udziału w zajęciach z zakresu samoobrony. Do tej pory w kursach organizowanych najczęściej z inicjatywy lub przy współudziale Policji, uczestniczyło dotychczas kilkaset kobiet.

– Akcja ta adresowana jest do wszystkich pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, gdyż każda może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa. Tak więc jest to doskonała okazja, aby poznać i nauczyć się podstawowych elementów samoobrony, jak też uczestniczyć w zajęciach z zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej oraz ratownictwa medycznego – informuje asp. Anna Kamola z KP Lublin.

Podczas kursu kobiety otrzymają dawkę wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego, nabycie umiejętności zachowania się w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

– Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Lublinie opracowali konspekty zajęć do wspomnianego projektu. Przeprowadzenie profilaktycznych działań jest możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu różnorodnych podmiotów, w tym samorządów terytorialnych – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

Inauguracja najbliższego kursu „Bezpieczna Kobieta” odbędzie się 4 kwietnia b.r. o godzinie 17:00 na terenie Szkoły Podstawowej Nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie, przy ul. Jagiełły 11.

Zapisy i informacje Wydział Prewencji KWP w Lublinie tel. 81 535 59 30

68-102499

2017-03-24 06:52:48
(fot. Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. To kurs na bedzie w 6 LO?

  • Wlasnie sie zapisałam Bardzo Miła Pani ktora mnie zapisywala powiedziala ze kurs bedzie odbywal sie w VI LO na Mickiewicza 36
   pozdrawiam

 2. Zdjęcie idealnie obrazuje jak bezużyteczne są te kursy. Ten szczyl od karate ma „nauczać” rozumiem?

 3. Na kursie jedynie mogą nauczyć przezwyciężyć strach i jak ktoś ma predyspozycje siłowe to pomoże.Jeżeli ktoś nie ma to radzę biegać po to by szybko spitalać.Nauka obrony to długoletnia zabawa.

 4. A dzwoń sobie na policje, przecież i tak cię nie odgwałcą

 5. Nawet jakby taka kobieta chodziła na te kursy latami to i tak w konfrontacji z kilkoma muslimami jest bez szans.

 6. A kto uchroni męża przed taką kobietą?

 7. jak długo trwa kurs? jak czesto odbywają się zajęcia?

 8. Niczego nie nauczą się kobiety na takim kursie. Nie daj Boże poczują się pewnie i spróbują walczyć w sytuacji zagrożenia co dla nich nie skończy się dobrze w 99% przypadków.

 9. Tym ze zdjęcia nic nie grozi (za wyjątkiem pani w szarym stroju)

Z kraju