Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Został on zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę i objęty Jej Honorowym Patronatem.

Celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Ma on również na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet, kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej, przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Uczestnikami Konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW), prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego i ogólnopolskiego. W ramach Konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu, znajdują się w Regulaminie Konkursu [POBIERZ].

(fot. KP)

41 komentarzy

 1. Czy tych *** reklam nie może być mniej? Pytam się, i nie ważcie się usuwać mojego komentarza. Tu jest wolność słowa czy poslandia?

 2. X a ty myślisz , że ludzie ze wsi są tacy głupi i będą się nią zachwycać ? Popatrz na komentarze ani jednego pozytywnego .

 3. Fajna sprawa napewno skorzystam.

 4. Jęczą lewackie trole co obie lewe ręce mają.

 5. Ludzki dramat.

 6. Byłem kiedyś na weselu, poznałem dziewczynę i zrobiłem jej dziecko bo tak miało być.
  W międzyczasie poznałem jej matkę 40-tke i też zrobiłem jej dziecko, dowiedziałem się że z jedną będę miał jedno a z matką bliźniaki.
  Musiałem emigrować do Belgii bo na alimenty nie dałem radę.
  I narazie jest ok, dalej się bawię a one….no cóż, muszą nianczyc dzieciaki moje.
  Ale mamuśki są niezłe i kilka innych poznałem, będę się z nimi umawiał,a mam dopiero 24 lata.

 7. Bierzemy udział w konkursie na POchybel popaprańcom.

 8. Świetny pomysł z tym konkursem skorzystamy

 9. To Godziszów wygra na pewno bo tylko oni wystartują w tym konkursie.

 10. normalnie zgroza wstyd dla Polski

Z kraju