Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Roztocze uzyskało prestiżowy tytuł Polskiej Marki Turystycznej (foto)

Marka Roztocze została uhonorowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polską Organizację Turystyczną. Tytuł Polskiej Marki Turystycznej jest potwierdzeniem wysokiej jakości i atrakcyjności turystycznej regionu.

We wtorek, 27 lutego, w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie laureatów tytułu Polska Marka Turystyczna 2024. Wyróżnienie to, którego inicjatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, realizowane jest wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną. Kluczową ideą przedsięwzięcia jest stworzenie katalogu profesjonalnie zarządzanych, najbardziej atrakcyjnych regionów Polski, w których wysoka jakość świadczonych usług, bez trudu identyfikowalna przez turystów, zachęca do odwiedzenia tych miejsc.

Pod uwagę brane były naturalne walory przyrodnicze i turystyczne, jak też wysoki poziom obsługi. Chodzi o wszystko, co powinno odpowiadać oczekiwaniom odwiedzających. W tym roku do zaszczytnego grona laureatów dołączyły: Sopot, Kraina Górnej Odry oraz zarządzana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną Marka Roztocze.

Statuetkę Polskiej Marki Turystycznej z rąk Wiceministra Sportu i Turystyki Piotra Borysa oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke odebrali Wiceprezes Zarządu LROT Marcin Kania oraz Dyrektor Biura LROT Dorota Lachowska. Jak podkreślono, Roztocze otrzymało już wyróżnienie w tym programie w 2022 roku, co świadczy o trwałym sukcesie marki
i ciągłym zaangażowaniu w rozwój turystyki.

– Marka Roztocze znalazła się wśród zaledwie 12 marek z całej Polski zdobywając ten prestiżowy tytuł. Dzięki temu wyróżnieniu, Marka Roztocze staje się integralną częścią programu promocyjnego Polskiej Organizacji Turystycznej, uzyskując wsparcie organizacyjne oraz szkolenia finansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Te elementy są kluczowe dla doskonalenia strategii marketingowej, budowania silniejszej obecności online i offline oraz podnoszenia jakości usług turystycznych – Wyjaśnia Julita Staszczuk z Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Przedstawiciele LROT podkreślają, iż ten wyjątkowy tytuł jest potwierdzeniem wysokiej jakości i atrakcyjności turystycznej regionu Roztocze. Nagroda nie tylko honoruje dotychczasowe osiągnięcia, lecz również stanowi bodziec do dalszego podnoszenia standardów i oferty turystycznej. Otwiera też przed Roztoczem nowe możliwości, zachęcając do realizowania innowacyjnych projektów, współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz rozwijania nowych atrakcji turystycznych. Działa również jako silny bodziec do intensywnej promocji, zwłaszcza w kontekście działań marketingowych skierowanych do potencjalnych turystów.

Przypomnijmy, w 2020 roku Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna postanowiła wykorzystać potencjał turystyczny Roztocza i stworzyć silną, rozpoznawalną Turystyczną Markę Roztocze. Wprowadzenie zasad zrównoważonego zarządzania turystyką i certyfikacja Miejsc i Wydarzeń Marki Roztocze miały na celu zachowanie równowagi między rozwojem turystyki a integralnością środowiska naturalnego i kulturowego. Głównym zadaniem LROT było opracowanie spójnej strategii kreacji, wdrożenia i rozwoju marki Roztocze jako elementu niezbędnego dla zrównoważonego zarządzania turystyką i promocją destynacji turystycznej.

Roztocze uzyskało prestiżowy tytuł Polskiej Marki Turystycznej (foto)

fot. LROT/nadesłane

15 komentarzy

 1. Ładne tam miejscuwki tylko ludzie wkurzający byłem tam latem z ziomkami nad stawem echo i wszystko było dobrze gdyby jakiś tutejszy wieśniak nie przyszedł do nas z sugestiami by nie wyrzucać butelek na plażę i nie zagrzebywać petów. Na szczęście po chwili dołonczył jeszcze do nas kolega z amstaffem i facet przestał być nachalny i odszedł. Nie trzeba go było bić.

 2. PiS porobił drogi na Roztoczu i jest efekt a u nas nad Jeziorami już koniec roboty 820 bo pinindzy nie ma i nie będzie !
  Skończył się PiS u władzy to koniec roboty dróg.
  Dzięki nim mamy 820 do Orlenu w dąbrowie i nad Zaglebocze nowy dywan od 820. Nad Piaseczno do Kaniwoli. Z Ludwina skrót przez Las do Dratow Kol.

 3. a co PIS zrobił z drogami szybkiego ruchu do granicy ? nic 8 lat rządów rozumiemm,że to wina Poprzedników , 8 lat poza Poską

 4. Jestem ciekawy gdzie zrobione jest te pierwsze zdjęcie ?

 5. … my z kumplami jeździm tam walnąć browarka w pleneże i postrzelać z wiatrufki do wszystkiego co sie rusza. no byli jaja jak te wruble spadali z dżew

 6. Patologia Obywatelska

  Nowe władze zarządziły audyt CPK. Kiedy wyszło na jaw, że miały go prowadzić firmy krzaki z wirtualnymi biurami, prowadzone przez lobby antyCPK – audyt unieważniono. Kompromitacja odsłaniająca złe intencje, brak kompetencji. Nowe władze w pigułce dzień po ujawnieniu

 7. Pięknie rozwijała się Polska jak rządził PiS.

  • Najbardziej rozwijało się życie na plebaniach.

   • Stul jepe lewacki trollu i idź w końcu do pracy co dzień smrodzisz jedno i to samo pod każdym artykułem co za głąb kapuściany.

    • Troszeczkę kultury by pasilo,ale czego wymagać od trola pisiego.Tylko potrafią obrażać nie mając nic mądrego do napisania. I pamiętajcie trole każdy wpis zostawia ślad nic nie ginie w sieci.W najbliższej przyszłości będą mogli się pochwalić że swojej twórczości literackiej co niektórzy co pluli na tym forum na pewną lubelską instytucję.

Dodaj komentarz

Z kraju