690 680 960

Rozpoczynają się powroty ze świąt. Kierowcy muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami

W poniedziałek duża część osób, które spędzały święta poza domem, będzie wracać do miejsc zamieszkania. W związku z tym na drogach w regionie należy liczyć się ze wzmożonym ruchem pojazdów. Policjanci zapowiadają, że będą czuwać na bezpieczeństwem podróżujących.

Od piątku na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których na szczęście nikt nie zginął, a 6 osób odniosło obrażenia. Mundurowi odnotowali także 144 kolizje drogowe i wyeliminowali z ruchu 30 nietrzeźwych kierujących. Cały czas prowadzone są wzmożone działania na drogach związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach woj. lubelskiego sprawdzają, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas kontroli policjanci sprawdzają także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Zwracają także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz na stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.

– Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy na drodze – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

(fot. Policja Lublin)

16 komentarzy

 1. Jak się nogi ściska to siku się chcę .

 2. PIS komando grabi

 3. fotka Pięknych funkcjonariuszek ilustracyjne.

 4. Pabloo(oryginał)

  Budżet na Styczeń ?

 5. Żniwa mandatowe czas zacząć i wydoić doljną krowę suwerena.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas