690 680 960

Rozpoczął się wyczekiwany remont drogi z Mełgwi w kierunku Łęcznej

Choć jest to najkrótsza droga ze Świdnika do Łęcznej to od wielu lat przejazd nią był dla kierowców udręką. Nawierzchnia była bowiem w tak opłakanym stanie, że często omijając jedną dziurę, wpadało się w dwie kolejne.

W tym tygodniu rozpoczął się remont drogi powiatowej łączącej Świdnik z Łęczną. Drogowcy wzięli się za mający 6,5 km odcinek z Mełgwi do Piotrówka Kolonii, czyli do granic powiatu świdnickiego. Obecnie trwa frezowanie nawierzchni, później robotnicy zajmą się wzmocnieniu nawierzchni, na której ułożona będzie nowa warstwa ścieralna.

Ze względu, że trasą tą poruszają się również samochody ciężarowe, pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Zbudowane zostaną również chodniki o łącznej długości 2,5 km. Powstaną one w Trzeszkowicach oraz od szkoły w Krzesimowie do Trzeszkowic. Będą także wykonane nowe zjazdy do znajdujących się przy drodze posesji, oraz zostaną przebudowane zatoki przystankowe.

Inwestycja jest realizowana przez powiat świdnicki ze wsparciem finansowym gminy Mełgiew. Prace mają się zakończyć do 31 lipca 2016 roku.


(fot. lublin112)
2016-05-05 22:21:25

8 komentarzy

  1. Tych pomarańczowych próżniaków jak mrówków -jabłków papirówków!!!!.Będę obserwował waszą ciężką pracę i na bieżąco dokumentował kamerką wasze postępy.No to do roboty pomarańczarki !!!!.

  2. ciekawe kiedy wyremontują DK 836 od Piotrkowa w stronę Piask do granic powiatu świdnickiego ?

  3. Kiedy rozpocznie się wyczekiwany remont kładki dla zwierząt nad Sowińskiego?

  4. czy dx2 ma coś do powiedzenia 😉

  5. No i co z tego się zaczął remont…. tylko, że jak na razie to chyba dojdą do znaku granicznego gminy Mełgiew…. Ciekawe kiedy ruszą z pozostałym odcinkiem, bo chyba miał on obejmować odcinek aż do miejscowości Zakrzów.

  6. To banda próżniaków-ich zamiary są nieokreślone!!!.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas