Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpalił w kominku, domek letniskowy stanął w płomieniach

Wczoraj wieczorem strażacy przez kilka godzin walczyli z pożarem domku na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Budynku nie udało się uratować.

Pożar domku letniskowego w miejscowości Czarny Las w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim został zauważony we wtorek około godziny 21:40. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce skierowano straż pożarną i policję.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest drewniany budynek kryty blachą. Od razu przystąpiono do akcji gaśniczej.

– Ze zgłoszenia wynikało, że budynek jest niezamieszkały, nikt też w środku nie przebywał. Powiadomił nas sąsiad, który opiekował się tym budynkiem. Ze względu na silne mrozy, dyżurny stanowiska kierowania zadysponował na miejsce znaczne siły, aby nie było problemów z wodą. Budynek spłonął praktycznie w całości – wyjaśniał nam mł. bryg. Robert Gruszecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

Działania gaśnicze zakończyły się po północy i brało w nich udział 6 zastępów straży z PSP w Łęcznej oraz OSP w Ludwinie, Kaniwoli, Zezulinie, Czarnym Lesie i Rogóźnie, łącznie 29 strażaków. Wstępne ustalenia wskazują, że ogień rozprzestrzenił się od kominka, którym budynek był ogrzewany. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Resized_20180227_234208

Resized_20180228_000140

2018-02-28 10:03:32
(fot. nadesłane)

9 komentarzy

 1. Nie zamieszkały nikt nie przebywał a kominek rozpalony .Ciekawe doniesienie.
  To kto tak nadzorował ten kominek???
  Sąsiad zchajcował.

  • Rozpalił i pojechał.Zawsze tak robił i nic się nie działo……….do teraz.

  • a o dobrym skrzacie nie słyszałeś jeszcze ? każdy dom ma skrzata jak o niego dbasz to jest dobry a jak nie dbasz o skrzata to sie potrafi zrobić wredny i rózne hocki odprawia, może mu gospodarz nie zapewnił garca grzańca w tym roku to sie wqrwił… gnom jeden

 2. bezdomny chciał sie ogrzać, albo jakieś łepki szukały miejscówki na chlanie.

 3. Być może przebywał tam jakiś bezdomnicus alcoholicus, którego żonusia wyrzuciła, próbował się ogrzać. Zapewne zasnął zapomniał zamknąć drzwiczki od kominka no i zahajcowało. Ale sąsiad czujny i powiadomił pożarniaków.

 4. Może chciał ogrzać te łabędzie z pobliskiego jeziora Bikcze.

 5. Niezamieszkaly na codzien. Zazwyczaj przyjezdza sie na dzialke odpoczac to i chce sie w cieple posiedziec i odetchnac od codziennosci. Wszyscy co komentuja po to aby zabic sobie zbedny czas nie powinni tego robic nie zastanawiajac sie nad sensem swoich wypowiedzi. Pewnie nie przyjemnie bylo by czytac o swojej sytuacjii durne komentarze jeśli osobiście by kogos to dotknelo… Prawda? Chyba, ze lubicie sensacje i cieszycie sie z cudzego nieszczescia!

 6. Bardzo uczynny sąsiad.:)

Z kraju