Rozklejali antysemickie plakaty. Są w rękach policji

Policjanci ze specjalnej grupy Wydziału Kryminalnego zatrzymali 5-ciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, którym zarzuca się nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności na tle przynależności rasowej, a także do nawoływania do popełnienia przestępstwa.

-Do zatrzymania trzech podejrzanych doszło wczoraj tuż po północy. Policjanci ze specjalnej grupy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie namierzyli trzech mężczyzn, którzy przy ul. Doświadczalnej w Lublinie zamieścili w gablotach na przystankach autobusowych plakaty z napisami o treści „Syjoniści won z Lublina” i „Nasze ulice! Nasze kamienice!” . Wewnątrz plakatu o formacie A4 zamieszczono zdjęcia 10 osób. W czasie zatrzymania policjanci zabezpieczyli w samochodzie, którym poruszali się mężczyźni 14 kolejnych plakatów wraz z listą miejsc do ich zamieszczenia. Zatrzymani w wieku 34-35 lat są mieszkańcami Lublina. Nad ranem doszło do kolejnych zatrzymań. Policjanci zatrzymali 50-letniego Krzysztofa K. z Lublina oraz 29-letniego Rafała I. z powiatu kraśnickiego – informuje Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Janusz Wójtowicz.

Jednocześnie w ramach pomocy prawnej policjanci z Łodzi zatrzymali 34-letniego właściciela firmy, który na potrzeby grupy drukował banery o treści antysemickiej. Zabezpieczono sprzęt komputerowy.

Jednocześnie w ich miejscach zamieszkania i pracy dokonano wielu czynności procesowych. Zabezpieczono wiele przedmiotów świadczących o ich przestępczej działalności. Są to m.in. komputery drukarki, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, materiały propagandowe o treści faszystowskiej i inne przedmioty.

-Z ustaleń wspólnych prowadzonych w śledztwie z prokuraturą Okręgową w Lublinie wynika, że sprawcy działali od grudnia 2010 roku do chwili zatrzymania. W tym czasie zamieszczali wielokrotnie plakaty m.in. o treści antysemickiej i innej. Zarzuca się im nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności na tle przynależności rasowej, a także do nawoływania do popełnienia przestępstwa. Wszystkich tych przestępstw dokonywali według ścisłego podziału ról. Część z nich zajmowała się ogólnym projektem działań, inni grafiką, a jeszcze inni drukowaniem i kolportażem. Dlatego też zatrzymani usłyszą zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej – dodaje Janusz Wójtowicz.

Grozi im kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Wczoraj i dzisiaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty z art. 255, 256 i 257 oraz 258 kk. Wobec kilku a zatrzymanych planowane są wystąpienia o zastosowanie najsurowszych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

2014-01-24 12:31:45
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Chciałbym w to wierzyć, ale żyję nie od dziś i widzę zastosowanie polskiego prawa.
  Chciałoby się napisać: „srata-tata”, ale wrodzony takt nie pozwala. 🙂

 2. no nieżle grupa przestepcza od drukowania i rozwieszania plakatów. w tej polsce to już całkiem ludziom się przewracało w głowie.
  Ci sami lekarze krzywdzą dzieci po raz n-ty w tym samym szpitalu to jest nie szczesliwy wypadek
  tyle tekstu o tym zdarzeniu widać co jest najważniejsze dla niektórych mediów.

 3. to pewnie była priorytetowa akcja Lubelskiej policji… jakby nie mieli ważniejszych spraw na głowie. A cała ta sprawa mi śmierdzi i sorka, ale nie wierzę w to co podają w mediach na te tematy.

 4. ZOSTALI UKARANI ZA GŁOSZENIE PRAWDY. ANTYSEMITA TO DZISIAJ TEN, KTÓRY MOWI PRAWDĘ I ŻYDOM TO NIE NA RĘKĘ. ŻYDZI PRZEJMUJĄ KONTROLĘ WSZĘDZIE NA ŚWIECIE.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020