Rozdawali mieszkańcom odblaski. Tylko czy będą je nosić?

Na drogach powiatu świdnickiego piesi mają być znacznie bezpieczniejsi. Policja rozdawała im odblaskowe elementy.

O tym jak bardzo ryzykują swoim życiem piesi, którzy poruszają się po drogach bez jakichkolwiek elementów odblaskowych wspominaliśmy nie raz. W nocy, zwłaszcza w niesprzyjającej pogodzie takie osoby są praktycznie niewidoczne dla kierowców. Z tego powodu dochodzi do dużej ilości wypadków, które w wielu przypadkach kończą się tragicznie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, postanowili w związku z rozpoczynającymi się właśnie feriami zimowymi, zadbać o bezpieczeństwo pieszych w swoim powiecie.

Od piątkowego popołudnia, policjanci zaopatrzeni w odblaskowe opaski wyruszyli na drogi powiatu. Były one wręczane wszystkim napotkanym po drodze pieszym, a w szczególności dzieciom i młodzieży. Jednocześnie mundurowi przypominali im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. – Tłumaczono którą stroną drogi należy iść, czy odblaski są pomocne, gdzie je umieszczać, gdzie można się bawić oraz jak powinno być przewożone dziecko w aucie. Te i wiele innych pytań zadawali policjanci zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jak się okazuje wszyscy znają odpowiedzi na te pytania ale bardzo często nie odnoszą ich do siebie wyjaśnia asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej policji. Z kolei dorośli byli uczulani, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich dzieci.

Policjanci ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej w przypadkach naruszeń zasad bezpieczeństwa. Teraz podczas wyjazdów związanych z zimowym wypoczynkiem szczególnie sprawdzane będą: sposób przewożenia najmłodszych, trzeźwość kierujących a także stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Natomiast czy piesi będą stosować otrzymane elementy odblaskowe, przekonają się sami kierowcy, którzy będą jechać drogami powiatu świdnickiego po zapadnięciu zmroku.

(fot, wideo – KPP Świdnik)

1 komentarz

 1. Super sprawa , jeszcze cyklistom światełka żeby było ich widać jak jadą do Lublina nieoświetlonym łącznikiem Jana Pawła ..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach