690 680 960

Rozdadzą 60 tys. bezpłatnych biletów kolejowych. Każdy z nich umożliwia podróż po całej Europie

Młodzi mieszkańcy Unii Europejskiej, w tym Polski, mogą już brać udział w tegorocznej edycji inicjatywy DiscoverEU. Do zdobycia są bilety kolejowe, za pomocą których można będzie przez miesiąc podróżować po różnych krajach.

We wtorek, 12 października, wystartowała tegoroczna edycja DiscoverEU, czyli inicjatywy Unii Europejskiej dla młodych mieszkańców Starego Kontynentu. W jej ramach rozdanych zostanie 60 tys. bezpłatnych biletów kolejowych zapewniających podróż po Europie. Całość ma na celu zachęcenie młodzieży do przekraczania granic i poznawania innych krajów oraz ich kultur.

W latach 2018-2019 w ramach inicjatywy było dostępnych 70 tys. biletów. Dzięki temu dwie trzecie uczestników programu po raz pierwszy w życiu wyjechało pociągiem poza swój kraj zamieszkania. Wielu z nich miało możliwość odbycia podróży, na którą nie byłoby ich stać. Znaczna część wyruszyła też w swoją pierwszą podróż bez rodziców lub opiekunów.

W inicjatywie mogą brać udział mieszkańcy Unii Europejskiej urodzeni między 1 lipca 2001 roku a 31 grudnia 2003 roku, czyli mające od 18 do 20 lat. Aby wziąć udział w konkursie, a tym samym otrzymać darmowe bilety, należy na stronie internetowej DiscoverEU wypełnić test sprawdzający ogólną wiedzę o UE i innych inicjatywach unijnych skierowanych do młodzieży.

Bilety umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy krajami, jednak należy pamiętać, że już o zakwaterowanie i wyżywienie należy zadbać samodzielnie. Podróże po Europie będą możliwe do zrealizowania w przyszłym roku. Każdy bilet umożliwi przemieszczanie się w okresie od marca 2022 roku do lutego 2023 roku przez okres do 30 dni. Zgłoszenia można składać do 26 października do godz. 12.00, lub do wyczerpania puli dostępnych biletów.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. To rodzice ucieszą się na myśl o wojażach swoich dzieci.

  2. A kto im da paszporty ?

  3. Ja proszę unię o tylko jeden bilet dla miłościwie nam panującego. Niech opuści ten grajdołek bez ochrony, niech zobaczy jak wygląda świat a my pomodlimy się aby skutecznie gdzieś się zgubił.

  4. niech zdejmą płot na granicy z Białorusią i tam szybko się te bilety rozejdą

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…