Rozbój na ul. Żeglarskiej. Kolejny sprawca zatrzymany

Policjanci z III komisariatu zatrzymali kolejnego ze sprawców rozboju, do którego doszło przy ul. Żeglarskiej w Lublinie.

– Do napadu doszło 10 lutego w nocy na terenie budowy przy ul. Żeglarskiej w Lublinie. Młodzi mężczyźni podjechali na miejsce białym fiatem ducato. Kiedy próbowali się dostać do jednego z baraków z drugiego pomieszczenia wyszedł mężczyzna pilnujący budowy. Najwidoczniej sprawcy nie spodziewali się, że teren jest pilnowany, byli zaskoczenia widokiem mężczyzny. Sprawcy obezwładnili 61 latka, bili go i kopali. Zabrali mu portfel z dokumentami, kartami do bankomatu i pieniędzmi, po czym zamknęli w jednym pomieszczeń.
Później włamali się do innych baraków skąd skradli różne elektronarzędzia i odjechali. Uwięzionemu mężczyźnie udało się oswobodzić. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu Policję – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

– Komunikat o sprawcach przekazany został przez dyżurnego podległym patrolom. Na jednej z ulic miasta wywiadowcy zauważyli poszukiwany samochód. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę fiata 30 letniego mieszkańca Lublina. Policjanci z III komisariatu zatrzymali z kolei pasażera ducato, który ukrył się w pobliskich krzakach. W samochodzie odnaleziono wszystkie pochodzące z kradzież z włamaniem elektronarzędzia – dodaje informuje kom. Renata Laszczka – Rusek.

Wczoraj policjanci z III komisariatu zatrzymali trzeciego z napastników. To 25 letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zatrzymany został w jednym z mieszkań na lubelskim Czechowie. Wczoraj z zatrzymanym wykonywane były czynności procesowe. Za rozbój Arkadiuszowi P. grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2014-02-26 11:28:50
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Ale i tak dalej do ochrony będą zatrudniali emerytów i rencistów bo taniej wyjdzie

  2. Policja BRAWO!

  3. Panowi policjanci powinni przy okazji skuć ryje tym fajansom – pieprzeni bohaterowie we trzech na 61-latka.Pewnie dresiarze albo kibole bo tylko w tych środowiskach szacun zdobywa się pobiciem w kilku jednego rencisty…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!