690 680 960

Rozbił BMW na drzewie, zmyślił historię o rozboju. Chciał dostać odszkodowanie

19-latek rozbił BMW, a potem zmyślił historię o rozboju. Młodzieniec, który fałszywą informacją wywołał niepotrzebną czynność policji został ukarany mandatem karnym.

Do policjantów z Ryk zgłosił się 19-latek z informacją, że został zaatakowany przez trzech mężczyzn. Z relacji młodzieńca wynikało, że w momencie gdy zaparkował pojazd marki BMW na przydrożnym parkingu, podjechał samochód osobowy, z którego wysiadło trzech mężczyzn. Jeden z nich miał zażądać od niego kluczyków od samochodu, a drugi miał wybić gaśnicą szybę w pojeździe zgłaszającego i zranił go nożem w rękę. Na koniec sprawcy zabrali mu kluczyki i telefon, a następnie odjechali. Natomiast on sam pieszo udał się na komendę.

Już na początku policjanci podejrzewali, że cała historia może być zmyślona. Kolejne czynności to potwierdziły. Jak się okazało, 19-latek zmyślił całą historię, a kluczyki od samochodu miał przy sobie, zaś telefon, jak później sobie „przypomniał”, zostawił w domu, gdyż był zepsuty.

Co więcej, kryminalni ustalili, że mężczyzna niedawno kupił BMW i w dniu zgłoszenia jeżdżąc po lesie wjechał w drzewo. Samą szybę boczną wybił kilka dni wcześniej, gdyż nie mógł dostać się do wnętrza samochodu. Jak sam później przyznał, myślał, że gdy zgłosi rozbój, to policjanci „złapią” sprawców i będzie mógł dostać odszkodowanie. Uszkodzony pojazd został odnaleziony na polnej drodze w pobliżu lasu w okolicy Ryk. Mężczyzna, który fałszywą informacją wywołał niepotrzebną czynność policji został ukarany mandatem karnym .

Policjanci przypominają, że za wywołanie niepotrzebnej czynności policji grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd może zdecydować również o orzeczeniu nawiązki do wysokości 1000 złotych.

(fot. Policja Ryki)

11 komentarzy

 1. Wjazd do lasu, spowodowanie kolizji. Dlaczego za to rachunku nie dostał?

  • Pozostawienie pojazdu w miejscu, w którym jest to zabronione (w lesie) oraz w sposób utrudniający/uniemożliwiający przejazd innym pojazdom. Np. straży leśnej, czy pożarnej.

  • „Wjazd do lasu, spowodowanie kolizji.”
   Za sam wjazd do jakiegokolwiek lasu nie ma kary, bo wiele leśnych dróg prowadzi do zabudowań mieszkalnych i wyglądają zupełnie tak, jak na powyższym zdjęciu. A spowodowanie kolizji ze samym sobą? Nawet nie uszkodził infrastruktury, tylko drzewo, więc co najwyżej może go leśniczy ścigać za odrapanie drzewa z kory.

 2. „Brat”? 🙂

 3. „Samą szybę boczną wybił kilka dni wcześniej, gdyż nie mógł dostać się do wnętrza samochodu. ” Po prostu geniusz. Jak mu ptak narobi na szybę to ją wybije zamiast umyć?

  • nikt mu nie powiedział, że kluczyk trzeba przekręcić w zamku, to skąd miał wiedzieć? w NFS po prostu ładowała się gra i siedziałeś w środku…

 4. Jakie i od kogo ten wiejski geniusz chciał dostać odszkodowanie za ten 25-letni szrot?

 5. Jedno mu się spełniło: złapali sprawcę.

 6. „Policjanci przypominają, że za wywołanie niepotrzebnej czynności policji grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd może zdecydować również o orzeczeniu nawiązki do wysokości 1000 złotych.”

  Czemu ten przepis nie dotyczy polityków?

 7. Tylko mandat karny za wyłudzenie odszkodowania?

 8. 19 lat, a taki muł. najpierw zatrzaskuje kluczyki, więc wybija szybę. później byle kombi na leśnej drodze go przerasta, więc zmyśla przestępstwo i leci na komendę. ludzie w tym wieku zakładają rodziny lub firmy, a ten się zastanawia, czy wytrzeć gila w koszulkę czy w spodnie…
  taczka na budowie jako pomocnik murarza, to max co powinien prowadzić. psa bym mu nawet nie dał, bo by się okazało, że to pies jego wyprowadza 🙂

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas