690 680 960

„Równi na drodze”: Obok samochodów na drodze są także motocykle

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna mająca na celu zwiększenie u kierowców samochodów świadomości, że oprócz nich na drodze znajdują się również motocykliści, którzy tak samo są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

Podstawowym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, przede wszystkim poprzez zwiększenie u kierowców samochodów świadomości, że w ruchu drogowym obecni są także motocykliści oraz popularyzację nawyków mających poprawić bezpieczeństwo. Głównie ma to być zachęta do przestrzegania zasad ruchu drogowego, zarówno przez kierujących autami jak i jednośladami.

Kierujący samochodami powinni bacznie zwracać uwagę co się dzieje dookoła auta, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów, patrzeć w lusterka a także nie otwierać drzwi podczas stania w korkach. Również motocykliści z uwagi na własne bezpieczeństwo powinni zdecydowanie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, oraz stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych pojazdów.

Dodatkowym celem akcji jest akceptacja motocyklistów wśród kierowców samochodów, a także zachęca do uprzejmości za kierownicą. Pozostawienie wolnej przestrzeni umożliwiającej przejazd jednośladom, zwłaszcza podczas postoju na światłach czy też w korkach, przyniesie korzyści dla ich samych, głównie poprzez zwiększenie bezpieczeństwa, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków na drogach, mniejsze korki a przede wszystkim ograniczy stres podczas prowadzenia pojazdu.

Organizatorem kampanii jest Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego a honorowy patronat nad kampanią objęła Komenda Główna Policji. Akcję będą wspierać billboardy promujące kampanię, które pojawią się przy drogach w największych miastach Polski, a także reklamy na autobusach komunikacji miejskiej.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…