Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzystka potrącona przez ciężarówkę z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Bukowina doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18 w miejscowości Bukowina w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez pojazd ciężarowy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja. Policjanci ustalili wstępnie, że drogą jechały dwie rowerzystki 13 i 38-latka. W tym samym kierunku jechały dwa pojazdy ciężarowe z naczepami. W pewnym momencie 38-letnia mieszkanka gminy Biszcza, która jechała za 13-latką, została potrącona przez ciężarową scanię, którą kierował 34-letni obywatel Ukrainy.

Kobieta doznała licznych obrażeń ciała i trafiła do szpitala. 13-latka nie odniosła obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Rowerzystka potrącona przez ciężarówkę z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Biłgoraj)

6 komentarzy

  1. Ta rowerzystka musiała mieć szerokość kombajnu, że przy wyprzedzaniu nie dało się zachować bezpiecznego odstępu.

  2. już niedługo u Niemca zakażą skręcania ciężarówek w prawo. Moze polska pójdzie dalej i w ogóle zakaże ruchu ciężarówek. Rowerzyści by odetchnęli, inni kierowcy również… Trzeba mieć nadzieję 🙂

  3. Nie powinny być wpuszczane do Polski ciężarówki które nie mają zamontowanych dodatkowych lusterek zwiększających widocznośc kierowcy wokół jego cięzarówki. Lusterka te nie wyeliminują w 100 % martwych pól ale zdecydowanie poprawią widoczność kierowcy zwłaszcza z jego prawej strony i tuz przed cięzarówką.
    Czy wiadomo która tzn pierwsza czy druga cięzarówka potraciła rowerzystkę. Jesli jechały blisko jedna za drugą to ta druga mogła nie widzieć rowerzystek co wcale nie umniejsza jej winy.