690 680 960

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w woj. mazowieckim, śląskim i zachodniopomorskim. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

W ciągu minionej doby w kraju odnotowano ponad 9,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Nie żyje 12 osób zmagających się z COVID-19.

– Mamy 9 512 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2474), śląskiego (880), zachodniopomorskiego (702), dolnośląskiego (660), lubelskiego (604), łódzkiego (587), małopolskiego (570), pomorskiego (556), wielkopolskiego (518), kujawsko-pomorskiego (415), podlaskiego (333), podkarpackiego (322), warmińsko-mazurskiego (297), lubuskiego (169), świętokrzyskiego (169), opolskiego (133). 123 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 3 214 023/ 78 879 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W woj. lubelskim nie zarejestrowano minionej doby przypadku śmiertelnego z powodu COVID-19. Liczba osób na kwarantannie: 29461, liczba wykonanych testów: 2175. Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 14.11.2021 r. 2220/1894 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 185/143 – ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory.

(fot. pixabay.com, MZ)

40 komentarzy

 1. Ludzie straszycie wirusem który większość ludzi ma za sobą. Trochę to śmieszne jak padają hasła, że każdy niezaszczepiony umiera. W moim otoczeniu wszyscy mają to za sobą. Nikt nie umarł Sam również przechodzę tego wirusa i nie ma tragedii. Wirus istnieje i z nami zostanie, a ludzie umierali i nadal będą umierać. Szczepionka nie zrobi z Was nieśmiertelnych. Ze straszeniem spóźniliście się o jakieś półtora roku. Was zaszczepionych również ten wirus dojedzie prędzej czy później. Może wtedy przestaniecie się bać.

 2. Patrzcie, głupki przeziębienia się boją, hahahaha

 3. Ale tu kowidiotów się nagromadziło. 90% covidian nosi pod nosem brudną szmatę z kilkumiesięczną warstwą brudu, przy okazji przy każdym założeniu
  obmacując ją brudnymi łapami. Przecież to nie tylko nie ogranicza transmisji, ale wręcz wspomaga szerzenie
  się chorób zakaźnych. Ale jak sam Niedziele przyznał w noszeniu kagańców nie chodzi o żadne ograniczanie
  wirusa, tylko żeby przypominać owieczkom o straszliwej plandemii.

 4. stop ograniczaniu wolności

  3 liceum ogólnokształcące w Zabrzu. Covid-19 w klasie. Osoba zakażona to zaszczepiona. Kto będzie na kwarantannie??? 3 Osoby niezaszczepione 🙂 Brawo. Szczepić się, to wyjdziemy z tej pandemii, a tak wszystko przez tych antyszczepów.

 5. stop ograniczaniu wolności

  Maseczki nie zadziałały, dystans nie zadziałał, dezynfekcja nie zadziałała, testy nie zadziałały, lockdown nie zadziałał, zamknięte szkoły nie zadziałały, zamkniete lasy nie zadziałały, zamknięte cmentarze nie zadziałały, Ale przedłużone unijne certyfikaty, to już na pewno zadziałają 🤣🤣🤣
  Szczepionki działają do 6 miesięcy – tak mówią dane światowe – czyli zapadają na Covida pierwsi szczepieni.

 6. 12 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPALENIA PŁUC – widzieliście jakieś nagłówki przypominające o tym świecie ? czy w ogóle jeszcze jest taka choroba ?- ile osób w Polsce umierało rocznie na ZP ?
  ps. więcej testów = więcej zakażeń, mniej testów = mniej zakażeń, ot takie sterowanie statystykami

 7. na granicy tysiące migrantów i jakoś pandemia ich nie tyka !! :):):) 4-fala ! SZCZYT-SZCZYTÓW 😀 😀 😀

  „We Flandrii Zachodniej, prowincji o najwyższym wskaźniku szczepień przeciw koronawirusowi, odnotowano najwyższą liczbę przypadków COVID-19 od początku pandemii – informuje „Brussles Times”. W prowincji w pełni zaszczepionych jest 80 proc. mieszkańców.”

 8. antyGrabarz, Wojtuś to Ty?

 9. Lockdown tak, ale dla zaszczepionych którzy dają warunki do mutacji i roznoszą zarazę. Jestem niezaszczepiony i nawet kataru lekkiego nie złapałem przez blisko 2 lata pandemii a u mnie w pracy zaszczepieni leżą w domu bo niby grypa ich tak powaliła

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin