Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy z powiatu kraśnickiego podziękują za plony. Tradycyjne dożynki odbędą się w Wilkołazie

Tegoroczne dożynki powiatu kraśnickiego odbędą się w Wilkołazie. Organizatorzy zadbali, aby atrakcji nie brakowało. Gwiazdą wieczoru będzie grupa De Mono.

W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, na stadionie w Wilkołazie odbędą się Dożynki Powiatu Kraśnickiego i Gminy Wilkołaz. Znaczna część rolników właśnie kończy zbiory, więc przyszedł czas na zwieńczenie ich ciężkiej pracy w tradycyjnej formie święta plonów. Oprócz części oficjalnej, organizatorzy zadbali o szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak też nieco starszych uczestników.

Dożynki rozpoczną się mszą świętą w intencji rolników, jaka zostanie doprawiona w kościele pw. Jana Chrzciciela w Wilkołazie. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na stadion, gdzie zaplanowano obrzędy czy też występy okolicznościowe zaproszonych gości. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy na najładniejsze stoisko promocyjne oraz Tradycyjny Chleb Dożynkowy.

– To tradycyjna uroczystość, która głęboko zakorzeniła się w kulturze polskiej wsi. Istotą tego przedsięwzięcia jest dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy oraz szacunek do tradycji i chleba – podkreśla starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Choć wielu osobom powiat kraśnicki kojarzy się z uprawami owoców miękkich, to jednak blisko 62% ogólnej struktury użytkowania ziemi stanowią zasiewy. Dzięki urodzajnym glebom rolnictwo na tym terenie jest wysoce efektywne, a produkty słyną z doskonałej jakości.

Na dożynkowej scenie zaprezentują się m.in.: Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wilkołazie, zespół Don Vasyl Junior, oraz artyści z terenu powiatu kraśnickiego w tym Kapela Kalina-Folk i Oliwia Kołbuk. Gwiazdą wieczoru będzie grupa De Mono. Z kolei dla tych, którym wciąż będzie miało, zaplanowano jeszcze DJ Party.

Rolnicy z powiatu kraśnickiego podziękują za plony. Tradycyjne dożynki odbędą się w Wilkołazie

5 komentarzy

  1. najpierw proponuję złodziejom z PISu

    • Bo się jadem udławisz z rana kanalio.

      • Coś z tym jadem to przesadzasz. Boisz się konkurencji? Nie pękaj. Szczujnia piSSowska, do tego płatna wyznacza w tym aspekcie standardy nie do pobicia.

  2. Dożynki smutne przy dzisiejszych cenach płodów rolnych .

  3. A przedstawiciele zza wschodniej granicy też będą? Według mnie należy im się – wszak tyle zboża wpompowali w polski rynek w tym roku…

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo