Rolnicy wyszli na drogę protestować, na miejscu pojawił się policyjny negocjator (zdjęcia)

Policjanci rozpoczęli trzydniowe ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego z udziałem policjantów z Lubelskiej Grupy Negocjacyjnej KWP w Lublinie. Ich celem jest podniesienie efektywności działań policyjnych negocjatorów podczas sytuacji kryzysowej oraz współpraca i wymiana doświadczeń z negocjatorami z innych garnizonów policji.

Kilkuset rolników z pow. puławskiego wychodzi na ulicę i w ramach protestu wobec niskich cen za produkty rolne w okolicy mostu na Wiśle blokuje drogą krajową nr 12. Strajkujący zaczynają długotrwale blokować drogę żądając przyjazdu lokalnych władz. Do działań ruszają puławscy policjanci, a także policyjni negocjatorzy.

Blokada drogi powoduje wstrzymanie ruchu pojazdów. W uwagi na sytuację kryzysową i zakłócenie bezpieczeństwa i porządku publicznego do akcji wkraczają policjanci z Puław. Na miejsce skierowana zostaje również grupa policyjnych negocjatorów, których zadaniem jest podjęcie rozmów z protestującymi i zażegnanie sytuacji kryzysowej. Do wsparcia kierowani są również funkcjonariusze Oddziału Prewencji KWP w Lublinie.

Dzięki podjętym negocjacjom oraz obietnicy porozumienia, w końcu dochodzi do odblokowania drogi. Na szczęście podczas tego protestu nie dochodzi do żadnych rozwiązań siłowych. Nikt też z osób biorących udział w zdarzeniu, nie wymaga pomocy medycznej.

Opis zdarzenia to tylko scenariusz ćwiczeń, jakie odbywają się w ramach doskonalenia zawodowego z udziałem policjantów z Lubelskiej Grupy Negocjacyjnej KWP w Lublinie. Celem ćwiczeń jest podniesienie efektywności działań policyjnych negocjatorów podczas sytuacji kryzysowej, a także współpraca i wymiana doświadczeń z negocjatorami z innych garnizonów Policji. W ćwiczeniach biorą udział także policyjni psychologowie a także kilkunastu policyjnych negocjatorów z innych garnizonów policji. Nad sprawnym przebiegiem ćwiczeń czuwają policjanci ze Sztabu Policji KWP w Lublinie.

(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. niech ćwiczą, po wyborach się zacznie…

 2. szykują się na zamieszki jak już PiS rozda wszystkie pieniądze i zacznie brakować ludziom na chleb

 3. Czyżby szykowali się na gniew ludu? Ciekawe jakie decyzje mają zamiar podjąć.

 4. Niech ćwiczą bo ostatnio słabo im wyszło

 5. Samochodu stojącego na chodniku i blokującego/utrudniającego ruch pieszych nie można odholować (choć parkuje nielegalnie), a na ludzi protestujących legalnie (zgodnie z prawem) nasyła się policję?

 6. jeszcze chwila i to nie beda cwiczenia w ramach negocjcjii, tylko prawdziwy protest i blokada drogi do Cisowianki jk wprowadzą strefe ochronna ujecia wody

 7. Franiu legalny protest trzeba zgłosić. Zablokuj przejście dla pieszych to się o tym przekonasz. A ja myślałem że Ty wszystko wiesz.

 8. No i Ty przecież byś chciał na wszystkich nasyłać policję… Coś się zmieniło?

 9. Co za idiotka to wymyßlił moja propozycja zabrać policjantom połowę wypłaty i zobaczymy czy negocjator pomoże.za kiboli by się wzięli A nie tematem ćwiczeń brak pieniędzy za pracę.dla autora ćwiczeń tylko powinszować zastanów się człowieku!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL