690 680 960

Rolnicy kupili straży granicznej quada. „Granica jest jak przysłowiowa miedza, trzeba ją chronić”

Rolnicy w kilka dni zebrali środki, a następnie kupili strażnikom granicznym quada. Pojazd ma służyć jako wsparcie w patrolowaniu granicy.

Rolnicy z województw lubelskiego, podlaskiego oraz mazowieckiego, skupieni w Polskim Związku Zawodowym Rolników, postanowili wesprzeć straż graniczną. Pomysł ten zyskał akceptację członków ugrupowania i w kilka dni udało się zebrać kwotę 80 tysięcy złotych. Za te środki kupiony został profesjonalny quad, a także gogle, rękawice i kubki termiczne.

Jak wyjaśniał przedstawiciel związku Adam Paczóski, rolnicy nie mogą zostawić swoich gospodarstw i pójść fizycznie na granicę, więc właśnie w ten sposób postanowili się dołożyć do jej obrony. Wskazano również, że nikt tak jak rolnicy nie rozumieją, że granica jest jak przysłowiowa miedza, tyle wolności, ile własności. Dlatego też należy ją chronić, gdyż wtedy jest poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju oraz inwestowania.

Dzisiaj pojazd został przekazany straży granicznej z Podlasia, gdzie dochodzi do największej liczby incydentów na granicy. Kluczyki przekazano na ręce komendanta POSG, podpułkownika Michała Puczyńskiego. Podziękował on darczyńcom podkreślając, iż mieszkańcy wsi po raz kolejny pokazali, że są z funkcjonariuszami i żołnierzami, którzy chronią granicę, a tym samym bronią bezpieczeństwa naszej ziemi.

(fot. Nadesłane- Marek)

32 komentarze

  1. Państwo wykończone jak trzecia Rzesza pod koniec wojny.
    Obywatele składają się się na utrzymanie armii 😂

  2. Witam trzeba jasno napisac ze tego qada nie kupil zwykli rolnicy tylko cwaniacy biznusie ktorzy nawet pewnie nie wiedza gdzie maja pole Bo uprawialas go albo ukraincy lub bialorusini .Bo zwykly rolnik nie wyda 80 tysi Na cos co kupic powinien rzad .A gdyby wybuchla.wojna to blaszczak by wyslal swoj wot wojsko defiladowe z przerostem ambicj duzym ego nad umiejetnosciami ktore sa rownie zero

  3. A może Sasin by się dołożył

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt