Rok 2018 na drogach regionu. Mniej wypadków, za to więcej ofiar

Do 1219 wypadków doszło w ubiegłym roku w naszym regionie. Zatrzymano też 1253 pijanych kierowców.

W minionym roku na drogach województwa lubelskiego spadła liczba wypadków. Tak wynika z zestawienia, jakie przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Od początku stycznia do końca grudnia zanotowano 1219 wypadków, o 19 mniej niż w 2017 roku. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, niezmiennie głównymi przyczynami tego typu zdarzeń są wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Jeżeli chodzi o poszkodowanych, to w wypadkach obrażenia ciała wymagające szpitalnej hospitalizacji odniosło 1289 osób, o 139 mniej niż w 2017 roku. Wzrosła jednak liczba ofiar śmiertelnych. W ciągu 12 miesięcy zginęło na drogach 179 osób, o 22 więcej niż w roku 2017 roku. Warto podkreślić, że skutek przynoszą liczne kampanie społeczne skierowane do pieszych, którzy to od lat stanowili znaczną liczbę ofiar. W 2018 roku życie straciło 50 pieszych, o 13 mniej niż rok wcześniej.

– Poprawił się stan bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. Dzięki zaangażowaniu policjantów ruchu drogowego, był to kolejny już rok, w którym utrzymaliśmy tendencję spadkową dotyczącą liczby wypadków drogowych i osób rannych – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wciąż dużym zagrożeniem na drogach są osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili w ubiegłym roku 815.832 badań wobec kierujących na zawartość alkoholu tj. o 118.519 więcej niż w 2017 roku. Ujawnili 1253 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Jeżeli chodzi o piratów drogowych, policjanci zatrzymali 2322 uprawnienia do kierowania osobom, które w terenie zabudowanym przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h.

(fot. lublin112)

3 komentarze

 1. Czyli skuteczność wypadków wzrosła 🙂

 2. Najważniejsze, że nie ma już tych maszynek do rabowania kasy ciemiężonym przez państwo kierowcom. Urzędnik państwowy kładzie kierowcom cegłę na pedale gazu.
  Rodziny wszystkich ofiar serdecznie dziękują wszystkim przeciwnikom fotoradarów.
  To oczywiście zbieg okoliczności, że po likwidacji fotoradarów liczba ofiar wzrosła. Pomimo tego, że przybyło kilka tysięcy ekspresówek.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia