Sitaniec: Roczne dziecko ranne w wypadku

Dwie osoby, w tym roczne dziecko, zostały ranne w zderzeniu dwóch aut. Dziewczynka została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 8 rano w Sitańcu w gminie Zamość. Kierujący samochodem osobowym marki mazda jadąc w stronę Zamościa w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i auto wpadło w poślizg. Kierowca usiłował wyprowadzić samochód z poślizgu i prawie mu się to udało, jednak mazda zatrzymała się w poprzek drogi. W tym czasie w jego bok uderzył terenowy nissan.

Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. W maździe wraz z kierującym podróżowało jego dziecko, roczna dziewczynka. Ona jak i jej ojciec z obrażeniami ciała zostali przewiezieni przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Zamościu. Tam po szczegółowych badaniach lekarze zadecydowali, że obrażeniami dziewczynki powinni zając się specjaliści. Ponieważ przewóz dziecka karetką do Lublina mógłby być zbyt czasochłonny, została ona śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego przetransportowana do Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnie po nocnych przymrozkach były bardzo śliskie. Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

(fot. KWP Lublin)
2014-02-14 21:31:54

1 komentarz

 1. ooo widzę że nie tylko u nas czarny lód… no ciekaw jestem czy ktoś za to beknie…. w Polsce – wątpię. przydało by się jakby parę radioli poszło do kasacji, ciekawe czy też by trąbili o niedostosowaniu prędkości do warunków jazdy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online